Ajax - RBC 4-1 (3-0) Holland Casino Eredivisie - zaterdag 5 april 2003 - Amsterdam Arena - 49.182 Scoreverloop: 35. Van der Vaart 1-0, 39. Maxwell 2-0, 45. Van der Meyde 3-0, 78. Daelemans 3-1, 90. Boukhari 4-1 Scheidsrechter: Ben Haverkort Ajax: Lobont; De Jong, Pasanen, Yakubu, O'Brien; Pienaar (58. Akachar), Galasek (58. Witschge), Sneijder, Maxwell; Van der Meyde, [Van der Vaart 1 (78. Boukhari) Coach: Ronald Koeman RBC: De Ron; Keller, Oliseh, Hellemons, Van Wanrooy (46. Fleur); Heije, Viedma, Tininho (59. Wooter), Sillah (72. Daelemans); Den Ouden, Vos Coach: Robert Maaskant Ajacied van de wedstrijd Aangezien Cristian Chivu na zijn rode kaart in de wed strijd tegen PSV geschorst is en André Bergdolmo op de reservebank zit, wordt Rafael van der Vaart benoemd tot aanvoerder. Links: Jamal Akachar maakt zijn debuut voor Ajax 1. Rechts: Steven Pienaar speelt 'han gend' aan de rechterkant en moet vanaf het middenveld de spitsen bedienen. Tomas Galasek staat aan de basis van het derde Ajax- doelpunt en krijgt net als Ste ven Pienaar een half uur voor tijd rust met het oog op de wedstrijd tegen AC Milan. Bijzonderheden Cristian Chivu en Hatem Tra- belsi zijn geschorst. Yakubu en Nigel de Jong nemen de plaatsen van de verdedigers in. Zlatan Ibrahimovic heeft last van zijn rechterham- strings. Vanwege de schorsin gen en de blessures zitten Davide Mendes da Silva en Jamal Akachar voor het eerst op de reservebank. Bij afwe zigheid in het veld van zowel de aanvoerder (Chivu) als de vice-aanvoerder (André Bergdolmo) benoemt Ronald Koeman Rafael van der Vaart tot captain. Ajax begint de wedstrijd goed, heeft het meeste balbe zit, maar verzuimt het over wicht in doelpunten uit te drukken. Nadat de kersverse aanvoerder al op de lat gekopt heeft, maakt Van der Vaart in de 35ste minuut op aangeven van Maxwell dan toch 1-0. De Braziliaanse aan gever is vier minuten later zelf trefzeker. Ditmaal is de assist van Andy van der Meyde. Op slag van rust loopt Ajax zelfs uit tot 3-0; Van der Meyde krijgt na een één tweetje met Tomas Galasek de bal terug en rondt de actie knap af. Met zo'n riante voorsprong besluit Koeman Galasek en Steven Pienaar te wisselen om fris te blijven met het oog op de wedstrijd tegen AC Milan. Richard Witschge komt in het veld en voormalig zaterdagamateur Akachar maakt zijn debuut voor Ajax 1In de tweede helft verslapt de concentratie van de Ajacieden echter enigszins. De Amsterdammers verma ken het publiek met leuke trucjes en hoogstandjes, maar doelpunten blijven uit. Door onoplettendheid achterin kan Daelemans de bal volkomen vrij inschieten, 3-1. Vlak voor tijd maakt Nourdin Boukhari - in het veld voor Van der Vaart - alsnog 4-1. Na een gemakkelijke overwinning kan Ajax zich gaan voorberei den op de kwartfinale van de Champions League. Commentaar 'Als het bij rust 3-0 staat, mag je wel wat meer verwachten. Hakbailetjes zijn leuk, maar het levert geen doelpunten op.' (Ronald Koeman) AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003 27

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 27