helemaal verrot begint te schelden. Ik denk: krijg de rambam, hoe kan dat nou? D'r zit er zeker eentje bij KPN die het door geeft. Maar toen opeens herkende ik die stem. Was het mijn broer die zich een lolletje had beloofd. Lachen. Had hij me mooi te pakken.' In welke periode bij Ajax kon je het meeste lachen? Witschge: 'De leukste periode was met mijn broer nog, met Aron, Van 't Schip, Menzo, Wouters, Blind, Spelbos, Mühren. Dat was erg leuk moet ik zeggen. Toen gingen we op zondag altijd met z'n allen ergens eten in de stad, en daarna nog stappen, Palladium in.' Wat is de beste grap die jij hebt uitgehaald? Witschge: 'Ik kan me herinneren dat we een keer op het bord hadden gezet dat de spe lers voor een bepaald bedrag tv's konden uitkiezen bij onze sponsor Sony. Vijfhon derd gulden voor een kleine tv; duizend voor een grote. En dan moesten de spe lers hun naam erachter invullen. Zulke acties waren er vaker, dus verdacht was het niet. Van Gaal had zijn naam ook ingevuld, achter de grote tv. Maar toen had hij het later toch maar veranderd in de kleine tv. Was hij speciaal bij zijn moeder het kastje gaan opmeten, en bleek het te klein voor de grote. We had den erop gezet dat ze ze dan en dan in Soccerworld 1 moesten ophalen. Stond iedereen daar voor lui. Vond ik altijd wel geinig, dat soort grappen. Of een keer met handtekeningen zetten in de kleedkamer. Elke dag lig gen er dan allerlei spullen op de tafel waarop iedere spe ler zijn handtekening moet zetten. Dat is dus een soort automatisme. Had ik een keer de spijkerbroek van Gronkjaer daar bij gelegd, ledereen zette vrolijk zijn handte kening met een watervaste stift, tot en met Gronkjaer zelf. Toen hij zich wilde gaan aankleden kwam hij erachter dat zijn spijker broek er niet meer hing. Het duurde even voor het kwartje viel. Maar hij trok hem toch gewoon aan. 'Of op het EK' 96 in Engeland. Had ik met De Boer het klokkie van Aron een heel eind voorgezet. Wij zaten te kaarten op de kamer, hij sliep. Belden we hem midden in de nacht wakker, waar hij bleef. "Hoe laat is het dan?" vroeg hij verschrikt. Dus wij noemden de tijd die wij op zijn klokkie wisten, "ledereen is er, behalve jij," riepen we nog. Het mooie was dat er in dat hotel een heel lange gang was met allemaal glas. Een paar seconden later zagen we Aron met een ver waaid hoofd door die gang sprinten. In de lobby zat Hans Jorritsma, die hem vroeg wat hij in gods- naam van plan was. Toen wist Aron dat we hem f een kunstje hadden geflikt. Dat was een goeie.' Ben je harder gaan spelen naarmate je ouder werd? Witschge: 'Ik heb altijd met dezelfde inzet gespeeld. Misschien ben ik inderdaad wel iets harder gaan wer ken. En je leert wel op welke momenten je een overtre ding moet maken. Vroeger dacht je daar niet bij na. Maar met een kleine overtreding kun je net een counter voorko men. En soms vraagt een wedstrijd om eens een harde overtreding. Als de boel op slot zit, kan je er weer leven inbrengen door er even hard in te gaan. Dan komt het publiek ook weer in beweging en kan opeens toch de vlam in de pan slaan bij je medespelers, die zich dan weer door het publiek laten opzwepen.' Werd je zelf opgezweept door het publiek toen je moest invallen tegen AZ, de club van Co Adriaanse? Steeds hatelijker klonk het: Cootje, Cootje, Witschge komt eraanWitschge komt eraan, Witschge komt eraan... Witschge: 'Ze zaten de hele tijd te zingen. Ik deed de war s'' ming-up gelijktijdig met Robin Nelisse van AZ. Dan trok ik een sprintje en dan sloeg ik net voor hem linksaf. Het .WÊtb publiek pakte het meteen op en begon vrolijk mee te AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 22