i Sander Boschker naar Ajax Ari e deel gaan uitmaken van de selecte groep van partners van Ajax. Zaterdag 31 mei De Cl wordt kampioen van Nederland. De Ajacieden verslaan in Hendrik Ido Ambacht Feyenoord met 2-0. Zondag 1 juni Ronald Koeman wordt op het WCS-gala uitgeroepen tot Trainer van het Jaar. Aron Winter krijgt op het gala een oeuvreprijs. Maandag 2 juni Leo Beenhakker verzoekt Ajax te worden ontslagen uit zijn functie als technisch directeur. Ajax accepteert het ontslag van Beenhakker. Beenhakker vertrekt per 31 juli of zoveel eerder als zijn werk zaamheden toelaten. Voor zijn verzoek om ontslag voert Beenhakker uitsluitend privéredenen aan. Persoonlijke omstan digheden hebben hem doen besluiten zijn heil in het buitenland te gaan zoe ken. Cedric van der Gun en Anthony Obodai melden zich weer op de training van Ajax 1Dinsdag 3 juni Zonder de internationals van de selectie wordt de laatste training van het seizoen afge werkt. Woensdag 4 juni In het Olym pisch Stadion speelt Ajax een oefenduel tegen het Nederlands elftal. De wedstrijd eindigt in een 1-1 gelijkspel. John Nieu- wenburg wordt opnieuw geopereerd aan zijn rechterknie. Ajax bereikt overeen stemming met NEC over de voortzetting van de verhuur van Youssouf Hersi. De nieuwe huurovereenkomst heeft een looptijd tot 30 juni 2004. Donderdag 5 juni Ajax contracteert Sander Bosch- ker. De keeper van FC Twente tekent een contract voor twee seizoenen. Ook de Finse jeugdspelers Henrik en Niklas Moi- sander bereiken overeenstemming met Ajax over een verbintenis met de club. o Geflankeerd door Leo Beenhakker en Ronald Koeman toont Sander Boschker lachend de keeperstrui met zijn naam en rugnummer 1. Boschker is gehaald om de strijd met tweede keeper Maarten Stekelenburg aan te gaan, maar is van plan het Ronald Koe man bij zijn keuzes zo moeilijk mogelijk te maken. Na afloop van de laatste competitiewedstrijd wacht Aron Winter met zijn zoontje in de gracht van de Arena geduldig af voordat hij het veld op geroepen wordt om afscheid te nemen van het Amsterdamse publiek. Winter speelde 305 officiële wedstrijden voor Ajax 1. Ajax heeft Sander Boschker gecontracteerd. De 32-jarige keeper van FC Twente tekende op 5 juni een contract voor twee seizoenen. Sander Boschker was in totaal 15 seizoenen keeper bij FC Twente. In totaal verde digde hij 356 keer in de eredi visie het Twentse doel. De derde plaatsen die hij in 1990 en 1997 met Twente behaalde, waren zijn beste klasseringen in de competitie. Hoogtepunt in de carrière van Sander Boschker was de winst van de Amstel Cup in 2001. Tijdens de finale (0-0) stopte Boschker drie noodzakelijk geworden PSV-strafschoppen. In de strijd om de Johan Cruijff Schaal werd vervolgens met 3-2 van opnieuw PSV verloren. Vier keer was Sander Boschker met FC Twente actief in UEFA- Cupverband. In het seizoen 1997-1998 drong FC Twente door tot de derde ronde, om daarin te worden uitgescha keld door het Franse AJ Auxerre. Sander Boschker voegt zich op 7 juli bij de A-selectie van Ajax. Dan namelijk start de voorbereiding op het nieuwe seizoen. In zijn selectie had Ajax-coach Ronald Koeman al de beschikking over de keep ers Bogdan Lobont en Maar ten Stekelenburg. Finse tweeling tekent contract Ajax heeft de Finse jeugdspe lers Henrik en Niklas Moisan- der gecontracteerd. De twee ling (geboren op 29 septem ber 1985) is afkomstig van TPS Turku uit Finland. Het con tract loopt tot 30 juni 2005 met een optie op nog twee jaar. Zowel keeper Henrik als verdediger Niklas waren eer der dit seizoen op proef bij Ajax. Na de zomerstop zullen zij starten bij de Al van trainer Danny Blind. AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 16