In de rust van Ajax - SC Heerenveen liepen de vier jeugdkampioenen (Ajax BI, Cl, Dl en F1) een ereronde door de Amsterdam Arena. De F-jes speelden voor de winterstop tien wed strijden die alle werden gewonnen. Boven dien scoorden de kleinste Ajacieden meer dan honderd keer. Na de winter gingen de pupil len van trainer Dennis de Haan en leider Joop Leeuwendaal naar een hogere competitie, waarin zij uitsluitend tegen E-elftallen speel den. Ook hier werden tien van de tien wed strijden gewonnen en werd meer dan hon derd keer gescoord. Begin mei werd Ajax Cl kampioen van de eerste divisie A. Op 31 mei trof het team van trainer Maarten Stekelenburg en leider Wim Stuut tijdens de Shell Jeugdvoetbaldag in Hendrik Ido Ambacht de kampioen van de eerste divisie B. Aartsrivaal Feyenoord werd in een levendige wedstrijd met 2-0 verslagen, waarna de Cl gehuldigd werd als kampioen van Nederland. Coach Marco van Basten, sinds kort in het bezit van het diploma Coach Betaald Voetbal, kijkt toe hoe Coach van het jaar Ronald Koeman de bal behendig probeert te putten op de jaarlijkse golfdag van Lucky Ajax. veel moeite wint Ajax in Nijmegen van NEC, 1-3. Maandag 12 mei In de laatste competitiewedstrijd van het seizoen heeft Jong Ajax weinig in te brengen tegen Jong Heerenveen, dat met 3-1 wint en na afloop de kampioensschaal in ontvangst neemt. Zondag 18 mei Tegen De Graaf schap komt Ajax in de Arena op een 1-0 achterstand, maar het weet de wedstrijd uiteindelijk met 7-1 te winnen. PSV ver liest van Feyenoord waardoor de Amster dammers weer meedoen in de strijd om het kampioenschap. Maandag 19 mei Op de jaarlijkse supportersavond van de SVA wordt Cristian Chivu uitgeroepen tot Spe ler van het jaar. Steven Pienaar wordt gekozen tot Talent van net jaar. Dinsdag 20 mei Ajax en Tom de Mul komen een verbintenis voor drie jaar overeen. De Mul, dit seizoen al uitkomend voor de Al en de Bl, is afkomstig uit de jeugdoplei ding van GBA. Woensdag 21 mei Om fit te blijven met het oog op wedstrij den met het Nederlands elftal traint Edwin van der Sar mee met Ajax 1. Prijswinnaars van een actie van Canal+ nuttigen een gezamenlijke lunch met de selectie. Ajax en Wesley Sneijder berei ken een akkoord over een nieuw con tract. De nieuwe verbintenis gaat in op 1 juli 2003 en heeft een looptijd van vier jaar. Vrijdag 23 mei Ook Mario Melchiot traint een tijdje mee met de A-selectie van Ajax. Zondag 25 mei Door een 2-1 overwinning op FC Twente in Enschede is Ajax zo goed als zeker van de tweede plaats in de Holland Casino Eredivisie. Maandag 26 mei Na een bloedstollende strafschoppenserie wint Jong Ajax ten koste van Jong PSV de Amstel Malt Cup. Ajax en adidas bereiken overeenstem ming over een verlenging van het huidige partnercontract. De nieuwe verbintenis heeft een looptijd tot en met 30 juni 2009. Dinsdag 27 mei Na veertien jaar verlaat Laszlo Jambor Ajax. De conditie trainer tekent een contract voor drie jaar als assistent van Gerard van der Lem, bondscoach van Saoedi-Arabië. Joey Didulica beleeft zijn laatste dag bij Ajax. De keeper zal woensdag 28 mei een chi rurgische ingreep aan zijn neus onder gaan. Vanaf volgend seizoen is de Austra liër in dienst van Austria Wien. Ajax verhuurt Pius Ikedia voor de komende twee seizoenen aan RBC Roosendaal. Donderdag 29 mei In de Arena wint Ajax de laatste competitiewedstrijd van het seizoen met 3-0 van Heerenveen. De Amsterdammers eindigen met één punt achterstand op PSV als tweede op de ranglijst. Na afloop neemt het publiek behalve van Richard Witschge ook afscheid van Aron Winter, Henk Timmer, Davide Mendes da Silva en voorzitter Michael van Praag. Joey Didulica kan wegens zijn neusoperatie niet bij de cere monie aanwezig zijn, maar wordt wel uit geluid. Ajax verlengt de contracten met zijn sponsors Staatsloterij en M. Koster en Zonen (importeur van de Zwitserse Breit- ling-uurwerken). Als uitvloeisel van de nieuwe overeenkomst zal de Staatsloterij AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 15