De kampioenen van 2003 Tal ent 1 mei 2003. Woensdag 30 april Verschei dene Ajacieden komen voor hun natio nale elftallen tijdens vriendschappelijke interlands in actie. Wesley Sneijder maakt zijn debuut voor Oranje, dat in Eindhoven tegen Portugal speelt (1-1). De jonge middenvelder komt na rust in het veld voor Edgar Davids. Ook Rafael van der Vaart en Andy van der Meyde krijgen speelminuten tegen de Portuge zen. Jari Litmanen scoort voor Finland in het duel tegen IJsland, dat met 3-0 door de Finnen wordt gewonnen. Petri Pasa- nen blijft op de bank. Zweden verliest voor eigen publiek van Kroatië, 1-2; het Zweedse doelpunt komt van de voet van Zlatan Ibrahimovic. Roemenië wint met 1-0 van Litouwen. Bogdan Lobont komt alleen de eerste helft in actie, Cristian Chivu maakt de negentig minuten vol. De Noren verliezen met 1-0 van Ierland. André Bergdolmo speelt de gehele wed strijd. Nourdin Boukhari verliest met het Marokkaanse nationale elftal met 1-0 van Ivoorkust. Tunesië, met Hatem Tra- belsi, wint van Senegal, 1-0. De ver huurde Mido en Nikos Machlas komen ook in actie. Egypte verliest in Parijs met 5-0 van Frankrijk, Griekenland speelt in Slowakije met 2-2 gelijk tegen het gast land. Vrijdag 2 mei Ajax en Jari Litmanen bereiken overeenstemming over het ver lengen van zijn contract tot 1 juli 2004. De tuchtcommissie van de KNVB legt Zlatan Ibrahimovic een schorsing op van zes wedstrijden, waarvan één voorwaar delijk. Cristian Chivu krijgt drie duels opgelegd, waarvan één voorwaardelijk. Tegen de straf voor de aanvoerder gaat Ajax in beroep. Hierdoor is Chivu tegen RKC speelgerechtigd. Ajax tekent pro test aan tegen het besluit van de Nij meegse burgemeester dat de supporters van Ajax de wedstrijd NEC - Ajax alleen mogen bezoeken middels een buscombi- regeling. Zaterdag 3 mei Ajax F1 wordt kampioen na een 12-0 overwinning op Oriënt E2. Ajax wint met 6-1 gemakke lijk van RKC. Hatem Trabeisi maakt zijn eerste doelpunt voor de club. Zondag 4 mei De Cl wordt kampioen van de eer ste divisie A. Maandag 5 mei Jong Ajax wint in Breda met 1-0 van Jong NAC. Maarten Stekelenburg maakt na vijf maanden blessureleed zijn rentree. Dins dag 6 mei De commissie van beroep betaald voetbal veroordeelt Cristian Chivu tot een schorsing van drie wed strijden, waarvan één voorwaardelijk. Woensdag 7 mei Ajax zal uit protest aan zijn supporters geen kaarten verkopen voor de uitwedstrijd tegen NEC. Dit besluit komt tot stand na een aantal gesprekken met de supportersverenigin gen van de club. Donderdag 8 mei Dank zij een golden goal van Sergio Cameron plaatst Jong Ajax zich ten koste van Jong FC Utrecht voor de finale van de Amstel Malt Cup. Vrijdag 9 mei Marco van Bas ten en Edmond Claus slagen voor de cur sus Coach Betaald Voetbal. Beiden heb ben het praktijkgedeelte van de cursus bij Ajax afgewerkt. Zondag 11 mei Met Zes Ajax-elftallen veroverden dit seizoen het kampioenschap. Nadat begin april het tweede zaterdagteam kampioen geworden was, volgde een week later de titel voor Ajax zaterdag 1, dat daardoor rechtstreeks promoveert naar de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal. Het hoogste jeugdelftal, de Al, greep na een knappe inhaalrace net naast de titel, maar de Bl en de Cl werden kampioen van Nederland. Traditiegetrouw werden de vier kampioensteams van de Ajax-jeugd op de laatste competitie dag in de Arena gehuldigd. Hij wordt er verlegen van: op de jaarlijkse supportersavond van de SVA wordt Steven Pienaar vanwege zijn geweldige seizoen gehuldigd als Talent van het jaar. Bloemen en Bengaals vuur voor het eerste zaterdag team, dat op 12 april in Den Helder met 2-0 van HCSC won en daardoor de titel pakte. Een week eerder was het tweede zaterdagelftal al kampioen geworden door een 3-0 overwinning uit tegen Huizen. Ajax zaterdag 1 speelde toen met 0-0 gelijk tegen De Beursbengels en moest het feestje een week uitstel len. Het team van trainer Bob de Klerk promoveert naar de HoofdklFasse van de zaterdagamateurs. Dl-aanvoerder Tom Overtoom ont vangt de bloemen uit handen van bestuurslid technische zaken Klaas Nuninga. De Dl werd op 26 april kam pioen door een 5-0 overwinning op FC Volendam Dl. De ploeg van trainer Robin Pronk en leider Frits Andriese kwam dit seizoen tot de onwaarschijnlijke productie van 157 goals in 22 wedstrijden, een gemiddelde van zeven doelpunten per wedstrijd. 14 AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 14