Complimenten EMBER JRNURRI FEBRI De eerlijkheid gebiedt mij te zeggen dat ik er geen moment aan heb getwijfeld dat Ajax zich zou kwalificeren voor de voorronde van de UEFA Champions League. Het compliment dat ik Ronald Koeman, de complete begeleiding en de spelers wil maken is er niet minder groot om. Ik heb het seizoen 2002-2003 ervaren als een doorlopend sportief hoogtepunt. De prestaties in de UEFA Champions League waren van uit zonderlijke klasse. Het sportieve succes was bij Ajax in het seizoen 2002-2003 zo breed als de club zelf. Jong Ajax won de Amstel Malt Cup. De Bi, de Cl, de Dl, de F1 en het eerste en tweede zaterdagelftal zijn allemaal kampioen geworden! Bij het afscheid van het seizoen is het echter mijn taak om nuances aan te brengen. Het seizoen 2002-2003 markeert per slot van rekening ook het afscheid van de bezielende voorzitter die Michael van Praag meer dan veertien jaar lang is geweest. Wie aan de periode Michael van Praag denkt, denkt meteen aan Champions League (1995) en Amsterdam Arena. Twee wapenfei ten die enorm belangrijk zijn geweest in de recente historie van onze prachtige club. Hulde daarom aan de supporters die Michael op de laatste speeldag in de Holland Casino Eredivisie een Ajax-waardig afscheid hebben gegeven. Dank je, Michael. Dank je, voor alles! En - uiteraard - welkom John Jaakke! Het waren overigens diezelfde supporters die mij kippenvel bezorgden bij het uitzwaaien van Aron Winter en Richard Witschge. Terugkijkend op het seizoen 2002-2003 verdienen de Ajax-supporters sowieso een groot compliment. Vrij wel zonder uitzondering was het gedrag van de Ajax-supporters voorbeeldig. Ik zal mij in het nieuwe seizoen dan ook volledig inzetten om dat goede gedrag beloond te krijgen. En bepaald niet alleen in Amsterdam. Enkele dagen na de emotionele afsluiting van het seizoen 2002-2003 was er opnieuw een afscheid. Op 2 juni schreef onze financieel directeur Jeroen Slop 'Geaccepteerd 11.20 uur' op een brief van Leo Beenhakker en zette er een handtekening op. Daarmee was het verzoek van Leo om ontslagen te worden als technisch directeur bekrachtigd. In de bijna drie jaar die ik met Leo heb samengewerkt, is Ajax behoorlijk omgeturnd. Ajax staat weer waar Ajax hoort te staan en ik wil Leo op deze plek bedanken voor zijn bijdrage daarin. Ik zal de tijd nemen om een 'nieuwe Leo' te vinden, want dat is geen eenvoudige opdracht. Daar waar het Ajax goed gaat, moet ik constateren dat de bedrijfstak betaald voetbal minimaal een zware griep onder de leden heeft. Een te groot aantal clubs heeft de financiële huishouding niet op orde. Misschien heeft u de nei ging Ajax ook tot die clubs te rekenen. Dan zeg ik: Ajax staat er goed voor. Problemen uit het verleden zijn aangepakt en goeddeels opgelost. De spor tieve prestaties hebben daarbij uiteraard enorm geholpen. De problemen bij tal van andere clubs baren zorgen. Ook Ajax is gebaat bij een sterke nationale competitie. Wanneer er tussen Ajax als nummer twee en NAC als nummer vier een gat gaapt van 31 punten, wanneer Feyenoord als nummer drie een voorsprong heeft van 28 punten, dan is er serieus iets aan de hand. En zelfs Feyenoord schrapt komend seizoen in zijn jeugdteams, daar waar Ajax er twee bij krijgt. Ik bekijk alle ontwikkelingen met scepsis. De beslissing van de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) om het collectief vermarkten van de tv-rechten van de Holland Casino Eredivisie te verbieden, maakt het voor de kleine clubs nog moeilijker het hoofd boven water te houden. Het staat in schril contrast met de Europese toestemming voor het collectief uitnutten van de UEFA Cham pions Leaguerechten. Interessant is bovendien dat de deelnemende clubs aan de UEFA Champions League komend seizoen een deel van de rechten van de UEFA terugkrijgen. Het biedt Ajax de mogelijkheid u als supporter nog meer diensten te leveren. Ajax zal dat ook zeker doen. In tal van opzichten staat Ajax op een splitsing van wegen. Er wachten nieuwe mogelijkheden, nieuwe kansen, nieuwe uitdagingen. Ook - zeker ook - op sportief gebied. Ik vind dat we als Ajacieden onder elkaar het seizoen 2002- 2003 met een tevreden gevoel kunnen afsluiten. De onmiddellijke toekomst leert ons echter alleszins alert te blijven! Ar ie van Eijden Maandag 31 maart Aangezien Wesley Sneijder met een kuitblessure kampt, wordt Davide Mendes da Silva door bondscoach Wim Koevermans opgeroe pen voor de interland Jong Oranje - Jong Moldavië. Jong Ajax speelt in Alkmaar teleurstellend met 1-1 gelijk tegen Jong AZ. Dinsdag 1 april Mido wordt gekozen tot Afrikaans talent van het jaar 2002. Steven Pienaar eindigt in dezelfde cate gorie als tweede. In de categorie Afri kaans voetballer van het jaar moet Mido genoegen nemen met de tweede plaats. Woensdag 2 april Via twee doelpunten van Youssouf Hersi ontsnapt Jong Oranje aan een nederlaag en speelt het team van Wim Koevermans met 2-2 gelijk tegen Jong Moldavië. Davide Mendes da Silva komt in tegenstelling tot Nigel de Jong niet in actie. Het 'grote' Nederlands elftal komt met de schrik vrij door nipt met 2-1 van Moldavië te winnen. Rafael van der Vaart staat in de basis en wordt een kwartier voor tijd gewisseld voor Pierre van Hooijdonk. Tsjechië, met Tomas Galasek in de basis, wint met 4-0 van Oostenrijk. André Bergdolmo wint met Noorwegen met 2-0 van Luxemburg. Vrijdag 4 april Joey Didulica speelt vanaf 1 juli bij Austria Wien. De Australische keeper tekent een contract voor drie jaar. Zaterdag 5 april Het tweede zater dagelftal behaalt als eerste Ajax-team het kampioenschap na een 3-0 overwin ning op Huizen 2. In de Amsterdam Arena wint Ajax zonder de geblesseerde Zlatan Ibrahimovic met 4-1 van RBC Roosendaal. Jamal Akachar maakt zijn debuut. Dinsdag 8 april De selectie ver trekt met de weer fitte Zlatan Ibrahimo vic en Jari Litmanen naar Noordwijk om zich voor te bereiden op de kwartfinale van de Champions League. De tegenstan der, AC Milan, werkt een training af in de Arena. Voorafgaand aan de training staat Clerence Seedorf in de perskamer de Italiaanse en Nederlandse pers te woord. Woensdag 9 april Ajax verschaft zich een goede uitgangspositie om zich te plaatsen voor de halve finale van de Champions League door met 0-0 gelijk te spelen tegen AC Milan. Clerence Seedorf scheurt in de wedstrijd een band in zijn rechterknie. Donderdag 10 april In Rot terdam verslaat Jong Ajax - met Jari Lit manen - Jong Feyenoord met 3-0. Zater dag 12 april Door een 2-0 winst op HCSC is Ajax zaterdag 1 kampioen van de eer ste klasse. De ploeg van Bob de Klerk promoveert daardoor naar de hoofd klasse van het zaterdagamateurvoetbal. Zondag 13 april Zonder de geblesseer den Tomas Galasek, Petri Pasanen en Hatem Trabelsi wint Ajax in Breda met 3-0 van NAC. Maandag 14 april Via onder andere twee treffers van Daniël de Ridder wint Jong Ajax op de Toekomst Ajax heeft de contracten met de sponsors Staatslo terij en M. Koster en zonen verlengd. De nieuwe con tracten werden vooraf gaand aan de wedstrijd tegen SC Heerenveen met handtekeningen bekrach tigd. De Staatsloterij is al tien jaar sponsor van Ajax. Het eerste contract tussen Ajax en Staatsloterij werd in 1994 getekend. De Staat sloterij is marktleider op de Nederlandse kansspel- markt. Als uitvloeisel van de nieuwe overeenkomst zal de Staatsloterij deel gaan uitmaken van de selecte groep van partners van Ajax. De nieuwe over eenkomst met de Staatslo terij krijgt een looptijd tot 30 juni 2005. Het ligt in de bedoeling de Staatsloterij te betrekken in de enter- tainmentdiensten die wor den aangeboden via de officiële Ajax-website, www.ajax.nl. M. Koster en Zonen is importeur van de Zwit serse Breitling-uurwerken. Ook Breitling blijft tot 30 juni 2005 sponsor van Ajax. Op 24 juni van het vorig jaar maakte Ajax bekend dat M. Koster en Zonen zich als sponsor bij Ajax aansloot. In dat con tract was een optie voor een verlenging met twee jaar opgenomen. Breitling fungeerde afgelo pen seizoen voor het eerst als official timer bij de thuiswedstrijden van Ajax. De naam Breitling was daarbij gekoppeld aan de tijdweergave op de grote schermen in de Amster dam Arena. 12 AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 12