Aan het eind van vorig seizoen zei je dat je bij dit soort beslissin gen je hart volgt. 'Vorig jaar heb ik alleen mijn hart gevolgd. Nu volg ik niet alleen mijn hart, maar ben ik ook realistisch. Vorig jaar wist ik zeker dat ik zou blijven. Dit jaar is dat niet zeker. Ik vind het moeilijk om dat hardop te zeggen, want ik ben er voor mezelf nog niet uit. Ik voel me goed hier en ben hier gelukkig, maar er zijn nu ook andere dingen die ik moet gaan afwegen. En die andere dingen wegen erg zwaar op de balans. Is het een moeilijke beslissing? 'Ja, want mijn hart zegt wat anders dan mijn verstand. De realiteit en de ratio staan recht tegenover mijn gevoel.' Is het jouw ambitie als voetballer om de absolute top te beha len? En speelt geluk in het leven daarbij een rol? 'Wat aan het eind van mijn carrière telt, is roem, eer. Maar je moet gelukkig terugkijken naar wat je bereikt hebt. Het belang rijkste is dat alle opofferingen in mijn jeugd en gedurende mijn voetbalcarrière het achteraf gezien waard zijn geweest. De com promissen die ik heb moeten maken in mijn leven, moeten niet voor niets zijn geweest. Dat is voor mij het belangrijkste. Dat hoeft ook weer niet te betekenen dat ik de Wereld Cup moet winnen, of het Europees Kampioenschap. Daarvoor moet je wel heel fortuinlijk zijn. Als Roemeen denk ik niet dat ik het voorrecht heb om een van die prijzen te winnen. Maar het doel in mijn leven is wel om het beste uit mijn carrière te halen, met mijn familie dicht bij me, zodat ik later op een positieve manier kan terugkijken.' Saar van Bueren en Joris Zandbergen AIAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003 11

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 11