meteen een MRI-scan laten maken. Misschien was er toch niets aan de hand. De specialist, dokter Jaap Willems, bekeek de foto's en vertelde Lobont dat hij te maken had met hetzelfde probleem. Lobont: 'Ik heb echt keihard gejankt, dat mag je best weten. Alle hoop, alle vooruitzichten werden weggeslagen. Het leek alsof het licht uitging.' Een operatie aan Lobonts linkerschouder volgde. In eerste instan tie om de schade te bekijken, maar wellicht ook om meteen te repareren. Lobont: 'Ik lag in een grote uitslaapkamer, om bij te komen van de narcose. Mijn vriendin kwam wat later binnen en ik vroeg haar of ik mijn dossier kon zien. Daar zaten foto's in van mijn schouder met drie hechtingen. Ik begon te schreeuwen. Ik was echt helemaal van de kaart. Andere patiënten die aan het herstellen waren, keken verbaasd mijn kant op. Wat heeft die jongen? De verpleegsters zeiden dat ik stil moest zijn. Cristian kwam vervolgens aan mijn bed. Hij gooide het dossier in een A1AX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 hoek en kalmeerde mij door te zeggen: "Je hebt het de eerste keer overleefd, de tweede keer zal het ook lukken. Dat weet ik zeker." Dokter Edwin Goedhart gaf het advies: "Je mag drie dagen schreeuwen en huilen, maar dan moet je die ellende uit je hoofd gooien.'" Lobont berustte al snel in zijn lot en bedacht dat hij met negatief denken alleen maar kon verliezen. Alleen door positief te blijven, kon hij nog winnen. 'Negativisme is mijn groot ste tegenstander,' weet Lobont nu. 'Neem Redondo van AC Milan. Hij was twee jaar geblesseerd en speelt nu weer de sterren van hemel.' Hoge ballen Na de operatie wilde Lobont eigenlijk een paar weken naar Roe menië. Weg van de ellende. Hij ging niet. Journalisten en allerlei andere mensen zouden hem gaan bellen. De paparazzi zouden bij de doelman in de tuin liggen. Hij bleef in zijn huidige woon-

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 9