De return in het Olympisch Sta dion werd bijge woond door nog geen drieduizend toeschouwers, die Ajax door doel punten van Not- ten. Van Dord, Geels (3), Gerrie Mühren en Bro- kamp (2) eenvou dig met 8-0 van Glentoran zagen winnen. Op de foto de produc tieve Geels (links), die een hattrick scoorde, en Brokamp. 65ste, want 65 is een mooie leeftijd om te stoppen.' Tegenover de pers herhaalde Van Praag deze woorden: 'Ik ben nu 62 en zou graag nog voor een ambtstermijn van drie jaar voorzitter van Ajax willen zijn.' Een snuggere verslaggever van Het Parool twij felde aan de juistheid van de door Van Praag opgegeven leeftijd en toog naar de burgerlijke stand. Een uittreksel uit het bevolkingsregister toonde aan dat Van Praag op 10 juli 1910 geboren was en dus al 65 was toen hij aangaf over drie jaar, op zijn 65ste, te willen stoppen. In de aanloop naar de wedstrijd tegen Glento ran drukte Het Parool het uittreksel uit het bevolkingsregister af, met de toevoeging: 'Veel uitspraken van Van Praag vielen in het verleden niet op hun juistheid te controleren. Zijn leeftijd wel.' Van Praag reageerde gevat op de onthulling. Tegen een journalist van de krant zei hij: 'Ik heb nog vijf valse tanden ook. Als je het niet gelooft, wil ik ze nog wel laten zien.' Déze uitspraak riep nieuwe vraagtekens op: een andere verslaggever van Het Parool schreef monter dat Van Praag tegen hem had gemeld vier valse tanden te bezitten. Zei Johan Cruijff niet ooit over Jaap van Praag: 'Ik heb hem nog nooit op een waarheid kunnen betrappen.'? Prikkeldraad Wellicht geïnspireerd door deze Praagse han delwijze had men in Belfast posters voor de wedstrijd laten drukken met de tekst: 'Come and see the Glens play against the champions of Europe.Dat zouden ze wel willen, maar de 'champions' zaten als UEFA-Cupóee\nemer in het Culloden-hotel even buiten de stad. Het met grote rollen prikkeldraad omringde gebouw verliet men om veiligheidsredenen zo weinig mogelijk. En anders waren er wel de veilig heidsagenten. Tegenstander Glentoran had zorgen van een andere aard: men kon voor de wedstrijd tegen Ajax niet beschikken over een reservedoelman. De goede man weigerde zijn contract te teke nen. Manager Bobby McGregor had al besloten dat mocht de eerste doelman, Trevor McCul- lough, uitvallen, middenvelder Andy Dougan hem zou vervangen. Insiders binnen de club meldden monter dat Dougan daar niet, maar McGregor wél tegen opzag. De toeschouwersaantallen van tegen Benfica haalde men tegen Ajax bij lange na niet. Slechts een paar duizend toeschouwers bevolkten dins dagavond 16 september 1975 de tribunes. McGregor had wel een verklaring voor de scha mele opkomst: 'Een heleboel mensen hebben weliswaar vakantie wegens St. Patrick's Day, maar door de politieke omstandigheden blijft iedereen bij voorkeur thuis.' De thuisblijvers hadden sportief gezien gelijk én ongelijk. De wedstrijden was bijzonder matig, maar er vielen wél zeven doelpunten. Zes daar van maakte Ajax in de eerste vijf kwartier. Ruud Geels trof vier maal doel en René Notten en Geert Meijer ieder één keer. De Amsterdam mers speelden slordig, maar het niveau van de tegenstander was dermate laag, dat zij slechts één keer, en dan ook nog in buitenspelpositie, doel troffen. Rinus Michels was na zijn eerste Europa-Cup wedstrijd voor Ajax sinds de finale tegen Pana- thinaikos in 1971 niet verbitterd over de neer gang in niveau: 'Ja kijk eens, we kunnen natuurlijk wel negatief gaan beginnen, maar vóór alles wil ik wel vaststellen dat we met 6-1 hebben gewonnen. En dat de concentratie af en toe wegviel, och...' Twee weken later werd het in Amsterdam 8-0, met de teruggekeerde Brokamp nota bene als uitblinker. Op en rond The Oval had men ondertussen andere zorgen aan het hoofd: die burgeroorlog was nog lang niet afgelopen. Mnrrpllp vnn Hoof 94 A1AX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 94