Zenuwenwedstrijden tribune, in de handen van de keeper, naast, of toch? Ja, de kunstbiljartstoot van Dani vloog in de kruising: 1-2. Een bevlieging van een omstre den voetballer had Ajax vrijwel zeker gered, want Atlético moest nu twee maal scoren. En Dani? Had die last van zenuwen gehad? 'Niet echt.' Of het dan in ieder geval wel zijn mooiste doelpunt uit zijn loopbaan was? 'Nee hoor, dat moet nog komen.' Antwoorden om jaren later nog steeds nerveus van te worden. Ontlading na de 1-0 overwinning in Zürich. Cl) +-> Na ruim een half uur kwam Ajax via Patrick Kluivert verdiend op 0-1In de tweede helft ver zuimde Ajax de voorsprong te verdubbelen, met als gevolg dat de ploeg nerveuzer, het publiek luidruchtiger en Grasshoppers enthousiaster werd. In de laatste tien minuten trapte aanvaller Mare Overmars een bal van de doellijn. Ajax struikelde over de finish en dansende en hui lende Ajacieden vielen elkaar op het veld in de armen. Voor de camera van Studio Sport barstte Ronald de Boer in tranen uit. De bevlieging I: Dani In de volgende ronde, de kwartfinale, was Atlé tico Madrid Ajax' tegenstander. In de Arena kwam Ajax niet verder dan 1 -1Thuis had Atlé tico (dus) genoeg aan 0-0. Opnieuw was Ajax veroordeeld tot een alles-of-niets-uitwedstrijd. Op 19 maart 1997 was in het Estadio Vicente Calderón het publiek net zo hysterisch als het wedstrijdverloop. Het scoreverloop was grillig (1-0, 1-1, 1-2, 2-2, 2-3), uitblinker Edwin van der Sar stopte bij een 1-1 stand een (uitge lokte) strafschop van Juan Esnaider, Richard Witschge werd hierna getorpedeerd door de penaltymisser, beide teams misten kansen en tot de laatste minuut (van de verlenging) was de winnaar onbekend. Toen pas zette Baban- gida met een stiftje Ajax op 2-3 en was kwalifi catie een feit. Het hoogtepunt vond plaats in de 100ste minuut. Ajax brak via Wooter uit, die de bal doorgaf aan de voor Litmanen ingevallen Dani. De Portugees zette op 25 meter van het doel zijn linkervoet tegen de bal. In een parabool vloog de bal richting het doel. Het was niet te voorspellen waar het schot zou eindigen: in de De bevlieging II: Shota Arveladze Heerlijke mensen zijn dat toch, publieksspelers. Minuten- wat heet: uren-, wekenlang zie je ze niet, en dan komt ineens die bevlieging waar voor je naar het voetbal gaat. Piet Keizer, Tscheu-la Ling, Dani en Shota Arveladze konden bij schrijfster dezes heel wat potten breken. Maar wat liet Shota Arveladze ons stervelingen op 4 november 1997 lang wachten, zeg! Terwijl we ons redelijk comfortabel voor de buis had den geposteerd: in de Arena had Ajax - welis waar krap, maar dikverdiend - met 1-0 van Udi- nese gewonnen. In de uitwedstrijd leek de bepaald niet gerenommeerde Italiaanse club geen groot gevaar. Dit bleek een misvatting van de eerste orde: na ruim een half uur stond Ajax al met 2-0 achter en was het - zoals dat zo mooi heet - virtueel uitgeschakeld. Ajax' paradepaardjes, we noemen Dani en Shota Arveladze, leken zich daar niet bijster druk om te maken. Nervositeit en ergernis wisselden elkaar af bij de Ajax-fans home and abroad: wanneer gebeurt er nou eens wat? Stevenen i Dani brengt Ajax in de verlenging van de uitwed strijd tegen Atlé tico de Madrid op 2-1. AIAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 85