1 z.enuwenweu5Lr i jueri AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 Davids en Silooy zoeken troost bij elkaar nadat zij in de strafschoppen- serie tegen Juven- tus gemist heb ben. het puntertje van Kluivert tegen AC Milan. maar eens in bedwang! (Zeker als supporter, op het veld gaan voetballers dan juist harder lopen.) Vlak na rust kwam Mechelen toch op voor sprong. Piet den Boer kopte voor Larsson de bal in de korte hoek. De spanning was de rest van de wedstrijd om te snijden. Ondanks een gigan tisch veldoverwicht slaagde Ajax er niet in om te scoren. Aron Winter was met een open kopkans vlak voor tijd dicht bij de gelijkmaker. Na een dubbele één-twee tussen Peter Larsson en Rob Witschge en daarna John Bosman knalde Bos man direct op doel. Een miraculeuze reflex van doelman Michel Preud'homme voorkwam een zekere treffer. Het bleef 1 -0. Ajax had gestreden voor wat het waard was, maar het was niet genoeg. Na afloop sarde De Mos op het veld het Ajax-bestuur en lieten enkele Ajacieden de tranen lekker lopen. Een bizar seizoen kreeg een jammerlijk einde in een ouderwetse zenu wenslag. Bizar was het seizoen 1991 -1992 óók geweest. Ajax begon goed, maar trainer Leo Beenhakker stapte in september ineens op - naar Real Madrid. Louis van Gaal nam het roer over en kreeg Ajax met name in het UEFA-Cuptoernooi aan het voetballen. Torino, de tegenstander in de finale(s), kwam in eigen huis met 2-2 goed weg. Ondanks euforie temperende woorden van Van Gaal was de algemene verwachting dat op 13 mei 1992 Ajax in het Olympisch Stadion de enige nog ontbrekende Europese beker zou ver overen. Maar Ajax, zonder de door griep I s z gevelde Dennis Bergkamp, kwam maar niet in zijn spel, wat plaagstootjes van Bryan Roy en Stefan Pettersson ten spijt. Het bleef maar 0-0, een gevaarlijke stand, want één enkele Itali aanse treffer zou in die situatie meteen winst

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 82