/.eriuwenweub ur i jueri Kroket'), maar als hij hem had, dan bleek hij over een perfecte verre uitgooi te beschikken; een duchtig wapen in de omschakeling van ver dediging naar aanval. In 1972 was Stuy tijdens Ajax' Cupwedstrijden een méér dan duchtig wapen. Op 22 maart 1972 was hij op Highbury voor zo'n 55.000 toe schouwers al na een minuut goud waard voor Ajax, toen Peter Marinello vrij voor hem opdook en inschoot. Stuy redde knap. Stuy hield die avond alles. Stuy was 'briljant klemvast', zoals Joop Niezen in Voetbal International schreef. In de zenuwenslag met Arsenal, dat na een eigen doelpunt van George Graham nog fanatieker ging spelen, was hij de onpasseerbare. Een Piet Keizer en een Johan Cruijff hadden relatief ano niem gespeeld, maar Heinz Stuy, met Horst Blankenburg de enige niet-international uit het Ajax van die tijd, had Ajax erdoorheen gesleept, met hulp van een sublieme verdediging. In de volgende Europese uitwedstrijd, bij Ben- fica, was de spanning opnieuw om te snijden. Ajax verdedigde in Lissabon een krappe 1-0 voorsprong. Alles leek goed te komen toen Johan Neeskens na aangeven van Johan Cruijff via een lob scoorde. Om onverklaarbare rede nen keurde arbiter Norman Burtenshaw de treffer af. Benfica rook zijn kans en trok op rich ting Stuy, die ook nu stoïcijns bleef keepen. Dat Horst Blankenburg vlak voor tijd hands maakte, Met kunst- en vliegwerk hield Heinz Stuy, hier tussen Eusébio en Victor Baptista in, Ajax in 1972 overeind tegen Benfica. AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 79