Zenuwenwedstrijden De doelman I: Gert Bals Eén individu kan goed gedijen in een zenuwen- pot. Hoe spannender het wordt, des te meer kan de man tussen de palen zich onderschei den. Gert Bals was in 1969 Ajax' eerste echte Europese held. Spartak Trnava - Ajax zou dé wedstrijd voor de man met de pet worden. Daar leek het aanvankelijk niet op. Ajax had in de eerste halve-finalewedstrijd in Amsterdam al met 3-0 gezegevierd; de uitwedstrijd leek een makkie te worden. En als Johan Cruijff na tien minuten in Trnava had gescoord op het moment dat hij voor doelman Frantisek Kozinka opdook, was het voor Bals waarschijnlijk een rustige avond geworden. Maar Cruijff scoorde niet, sterker nog: Stanislav Jarabek maaide de Ajax-spits neer, die zich tien minuten later moest laten vervangen. Gert Bals gooide nog meer olie op het vuur Het vermaledijde poulesysteem van de Champions League ten spijt zagen we dit seizoen al heel wat spannende potjes. Vooral Ajax beleefde een aantal ouderwets spannende Cup avonden, zoals de uitwedstrijden tegen Valencia, Arsenal en AS Roma. Wedstrijden waarin de Ajax-gezinde toeschouwer veranderde van een redelijk weldenkende man of vrouw in een zenuwenlijer. In onderstaand artikel beleven we een aantal historische Cupavonden opnieuw. Advies: neem een geruststellend hapje of drankje, want bij het lezen gieren de zenuwen je door het lijf! Een uitzinnige Bals hangt aan zijn doellat na het laatste fluitsig naal in Trnava. 74 AIAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 74