küflAÉ niet goed uit. Vooral aan de linkerkant vielen herhaaldelijk gaten en dat was er de oorzaak van dat Odin na twintig minuten weer met 2-1 leidde. Trainer Bob de Klerk paste zijn team vervolgens wat aan en daardoor kreeg Ajax weer grip op de wedstrijd. Het doel van Odin kwam herhaal delijk onder vuur te liggen, maar Ajax had toch een strafschop nodig om weer op gelijke hoogte te komen. Cleon Banel verzilverde de strafschop vlekkeloos en de 2-2 betekende tevens de ruststand. In de tweede helft ontspon zich een op en neer gaande wedstrijd, want Odin weigerde te capi tuleren en bleef zelfs met uitvallen herhaaldelijk gevaarlijk. Gescoord werd er echter niet meer en die eindstand van 2-2 was daarom voor iedereen te verteren. Ajax - Geinoord 2-0 Tegen Geinoord werden weer de drie punten veroverd, al ging dat geenszins eenvoudig. Het werd 2-0. Geinoord bevond zich nog steeds in degradatiegevaar en wist dat er tegen Ajax mogelijkheden lagen omdat de Amsterdam mers problemen hebben met teams die veel fysieke strijd leveren. Ook deze keer was dat het geval en vooral de defensie kreeg geen tijd rus tig op te bouwen en moest noodgedwongen de lange trap hanteren. De aanval van Ajax kon daardoor weinig in stelling worden gebracht. Het duurde uiteindelijk tot de veertigste minuut voor Ajax de leiding kon nemen. Daar was ech ter wel de hulp van een tegenstander voor nodig. Deze speelde geheel onnodig de bal op zijn keeper terug, die daar helemaal niet op rekende. Met een uiterste krachtsinspanning wist de doel man de bal nog uit zijn doel te tikken, maar dat ging ten koste van een indirecte vrije trap vlak bij het doel. Met de hele Gei noord-ploeg op de doellijn vond Cleon Banel toch nog een gaatje naast de doelpaal: 1-0. In de tweede helft moest de opponent de aanval zoeken en kreeg Ajax wat meer ruimte. Na een uur spelen profiteerde de thuisclub. Gerben Drost drong via de linkerflank ver door naar de achterlijn en zijn voorzet vond Roy Collé, die de bal rustig op zijn borst opving en vervolgens afrondde: 2-0. In het laat ste half uur gebeurde er nog maar bijzonder weinig. Wim Heisterkamp Ajax 2 - Zuidvogels 2 6-2 IJsselmeervogels 2 - Ajax 2 2-0 H.S.V. 2 - Ajax 2 (beker) 0-3 Ajax 2 - Spakenburg 2 5-2 GVW 2 - Ajax 2 4-0 Ajax 2 - VRC 2 3-1 Ajax 2-WZ'49 2 3-0 Ajax 3 - Benschop 2 2-0 Woudenberg 2 - Ajax 3 2-2 Swift 2-Ajax 3 1-1 Volendam 3 - Ajax 3 1-3 CJW 2 - Ajax 3 2-1 Ajax 3 - IJsselmeervogels 3 5-1 Hertha 2 - Ajax 3 2-2 BJSA vet - Ajax vet 4-4 Ajax vet - Abcoude vet 3-2 Ajax vet - SCW vet 2-1 Kadoelen vet - Ajax vet 3-3 Aziz Ouaouirst poogt een HCSC- speler de bal te ontfutselen. hoogte kwam. Een vrije schop op de middenlijn werd hoog in de doelmond geplaatst en Mare Wolthuis deed vervolgens de bal in eigen doel belanden, omdat hij door de wind de snelheid verkeerd inschatte: 1-1. Vijf minuten voor de rust werd het zelfs 1-2 en opnieuw gebeurde dit uit een vrije trap. Van meer dan dertig meter werd de bal, opnieuw gedragen door de wind, in de kruising geramd. In de tweede helft was Ajax zo mogelijk nog sterker dan zijn tegenstander en kreeg de thuis club een aantal uitgelezen kansen. Er was helaas niemand die een gat in de defensie wist te vinden. Odin'59 - Ajax 2-2 Ajax trof in Odin '59 opnieuw een lastige tegen stander, die ook nog goede kansen had op een periodetitel. Het werd een zeer aantrekkelijke wedstrijd (2-2), waarin Ajax al binnen tien seconden de leiding nam. Direct vanaf de aftrap volgde een dieptepass op Lenny Macnack, de laatste man van Odin zat mis en de Ajax-spits kogelde de bal vervolgens diagonaal in de verre hoek. De thuisclub bleek echter niet onder de indruk en met lange verre trappen probeerden de Heemskerkers de spitsen te vinden. Bij Ajax zag de verdediging er daarbij in het eerste kwartier AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 70