Nog volop in de titelrace t.a Lei uay Wisselende resultaten voor de zaterdagamateurs van Ajax. De ploeg won in zes competitieduels drie keer, speelde een keer gelijk en verloor twee maal. Toch houdt het zaterdagelf tal, dat zich ook nog plaatste voor de volgende ronde van de districtsbeker, nog goed uitzicht op het kampioenschap in de eerste klasse. Lunteren - Ajax 1 -4 In de eerste wedstrijd na de winterstop speel den de zaterdagamateurs van Ajax uit tegen Lunteren. Ajax was op alle fronten zijn tegen stander de baas, zonder tot echt goed voetbal te komen. Lunteren was daarvoor veel te zwak: 1-4. Na twintig minuten was de wedstrijd in feite al gespeeld, want Ajax leidde toen al met 0-2. De eerste goal ontstond na een inzet van Demi Demirtas die van richting werd veranderd en door de doelman nog licht kon worden getou cheerd. En terwijl iedereen stond te kijken of de bal nu wel of niet over de doellijn zou rollen, reageerde Lenny Macnack als eerste door de bal resoluut in het net te werken. Vijf minuten later kreeg Demi Demirtas opnieuw felicitaties, maar ditmaal nadat hij de bal zelf vanaf twintig meter steenhard, via de onderkant van de lat, in het doel had gekogeld. Het was tevens de ruststand. In de tweede helft ging Lunteren op zoek naar een tegentreffer, maar daardoor kreeg Ajax ook steeds meer ruimte. Bij een van die aanvallen brak Roy Collé aan de linkerkant door en hoe wel hij zelf een prachtige kans had om te sco ren, zag Collé uit zijn ooghoeken Cleon Banel op rechts meekomen, en hij gaf Banel de ideale gelegenheid 0-3 te scoren. Onoplettendheid in de Ajax-defensie betekende kort daarop een tegendoelpunt, maar Ajax had direct het antwoord klaar. Cleon Banel glipte opnieuw door de Lunteren-defensie en via de binnenkant van de paal bracht hij de 1-4 eind stand op het scorebord. Ajax - SDV Barneveld 0-1 In de thuiswedstrijd tegen SDVB leed Ajax een 0-1 nederlaag. De Barnevelders vochten deze wedstrijd voor hun laatste kans nog iets van het seizoen te maken, omdat bij een nederlaag de achterstand op de koppositie onoverbrugbaar zou zijn geworden. Door het vroege storen van de gasten kwam Ajax niet in zijn normale vorm en met name in de aanval ontbrak het aan creativiteit. SDVB nam halverwege de eerste helft de leiding uit een vrije trap. De bal daalde ver bij de tweede paal en daar stond een tegenstander volkomen ongedekt. Tegen diens kopbal was Raymond Homoet kansloos. SDVB rook dat er meer te halen was en voerde de druk nog wat op, maar defensief had Ajax de zaken redelijk onder controle. In de tweede helft werd het spel van Ajax steeds gejaagder en nerveuzer. De Amsterdam mers slaagden er niet in de verdediging van de gasten te doorbreken, al was Lenny Macnack er een keer dichtbij. Een goede voorzet van Roy Collé bracht Macnack alleen voor de Barne- veldse doelman, maar zijn kopbal miste kracht en precisie. Omdat ook de concurrentie punten verspeelde kwam Ajax deze middag nog goed weg. Cleon Banel aan de bal. 1 v' V - 68 AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 68