Gerard Aafjes was in de wed strijd tegen Sparta op dreef: hij scoorde een hattrick. een strafschop. Door deze te benutten liet Aafjes zijn tweede doelpunt aantekenen. Vijf minuten later maakte Aafjes zijn derde en dus een hattrick. Binnen een half uur was de wedstrijd hele maal gespeeld toen na een voorzet van Rachid Tiberkanine Ser gio Cameron voor de 4-0 zorgde. In de tweede helft gebeurde aan beide zijden erg weinig en bleef het bij 4-0. 'Het scoreverloop in die wedstrijd was optimaal, waardoor we snel in een zetel kwamen te zitten/ zegt Blind. 'In de rust heb ik de jongens gewaarschuwd dat zij wel moesten blijven voetbal len. Maar dat bleek toch moeilijk. Helaas vielen er, mede door de harde wind, geen doelpunten meer.' FC Twente had op de Toekomst nog minder in te brengen dan Sparta. De Tukkers werden door Ajax finaal verpletterd. Het was werkelijk alleen maar eenrichtingsverkeer op het hoofdveld. De Al begon sterk aan de wedstrijd en bood Twente nauwelijks ruimte om te voetballen. Al na drie minuten werd het 1-0 door een fraaie actie van Hedwiges Maduro. Dezelfde Maduro benutte een penalty en zo werd het 2-0. Binnen een half uur maakte aan voerder Thomas Vermaelen het derde doelpunt van de middag en was de wedstrijd gelopen. Etienne Esajas en Sergio Cameron zorgden voor rust nog voor 4-0 en 5-0. De tweede helft gaf vrij wel hetzelfde spelbeeld. Ajax was heer en meester. De Al viel aan en Twente probeerde de schade beperkt te houden. Dat lukte helemaal niet. Robin Muller van Moppes schoot de 6-0 bin nen na een aanval uit het boekje. En even later strafte invaller AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 63