Al begonnen aan laatste Na een matige start heeft de Al van Ajax zich uitstekend her steld na de winterstop. Wedstrijd na wedstrijd werd gewon nen. Het kampioenschap zit er dit seizoen helaas niet in. Toch is coach Danny Blind zeer tevreden over zijn jongens. Danny Blind heeft het druk gehad de afgelopen tijd. Sinds 1 februari is hij hoofd opleidingen en coach van de Al tege lijk. Het is een zware combinatie, maar, vindt hij, ook een heel leuke. Hij nam de taken over van Kees Zwamborn en is nu dus enkele maanden in functie. Het bevalt hem uitstekend. 'Het is in grote lijnen wat ik ervan had verwacht. Met Kees Zwamborn heb ik altijd goed contact gehad en het inwerken is dan ook snel gegaan. We hebben een aantal goede gesprekken gehad.' Vooral de technische kant van de baan vindt Blind erg leuk. 'Je hebt met de trainers veel contact over de inhoud van de trainin gen, vooral over het leggen van accenten.' Daarnaast heeft Blind natuurlijk nog steeds de Al onder zijn hoede. Vier keer in de week traint hij zijn jongens. 'Een uur voor de training moet ik wel zorgen dat ik niet meer op kantoor ben. Anders is er altijd nog iets wat de aandacht opeist en zou ik daardoor in tijdnood kun nen raken. Maar je leert snel. De twee functies combineren gaat heel goed.' De resultaten die de Al met Blind boekte na de winterstop waren ook uitstekend. De matige seizoenstart raakte daardoor snel in de vergetelheid. Er werd zelfs weer gesproken over een mogelijk kampioenschap. Dat kon ook omdat het gat met titel kandidaat Vitesse steeds kleiner werd naarmate de Al op de ranglijst klom door wedstrijd na wedstrijd te winnen. De opmars stagneerde nog enkele weken vanwege de vorst. Maar die afge lastingen zorgden niet voor verslapping bij het hoogste jeugdelf- tal. Na drie weken slechts vriendschappelijk te hebben gespeeld, werd het uitduel tegen FC Utrecht gewonnen. In de eerste helft was Ajax dicht bij een voorsprong door een rake kopbal van Daniël de Ridder. Het doelpunt werd helaas afgekeurd omdat de aanvaller buitenspel zou hebben gestaan. Twee minuten voor rust was het toch raak. Na een prachtige dieptepass van Maduro kon De Ridder alsnog de 1-0 maken. In de tweede helft creëer den beide ploegen evenveel kansen maar doelpunten werden er niet meer gemaakt. Door de overwinning op Utrecht bleef de Al nog steeds in de race voor de titel. Hattrick Een week later had de Al het een stuk gemakkelijker. Op de eigen Toekomst werd een 4-0 overwinning geboekt op Sparta. Alle doelpunten vielen al in de eerste helft. Na een kwartier spe len kwam de ploeg op voorsprong door een afstandsschot van Gerard Aafjes. Sparta verdedigde zeer slordig en veroorzaakte AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 Links: Een hoogstandje van Daniël de Ridder in de wed strijd tegen Sparta. Rechts: Etienne Esajas op snelheid tegen FC Twente.

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 62