iWllllllMHWIIIIIIIIIilllMHiiMli Fred Benson Erchiah in de wedstrijd tegen Jong Vitesse. De pupil van Danny Blind scoorde tegen RKC de tweede treffer. omstreken was het doorgedrongen dat Rafael van der Vaart zijn comeback zou maken. Het sportpark waar Jong Ajax het duel tegen de koploper van de Beloftencompetitie moest spe len was volledig gevuld. En toen Van der Vaart na ruim een uur spelen werd gewisseld beloonde het publiek hem met een luid applaus. In de eerste helft speelde de Heems kerker als linkshalf, maar na rust wijzigde John van 't Schip de tactiek en opereerde de aanval lende middenvelder als 'nummer tien'. Heerenveen stond al na veertien minuten op een 1-0 voorsprong en was zeker in het begin de sterkere ploeg, die gevaarlijk was bij vrije trappen en corners. De omzetting in de tweede helft aan Ajax' kant zorgde ervoor dat de Amsterdammers beter in hun spel kwamen. Ook nadat Van der Vaart het veld had verlaten en plaats gemaakt had voor het jonge Zweedse talent Rasmus Lindgren, zetten de Ajacieden de Friezen onder druk. De verdiende gelijkmaker kwam weer eens op naam van Stefano Seedorf, die hoewel hij inmiddels officieel bij de A-selec tie hoort, nog altijd een zeer belangrijke kracht van Ajax 2 is. Het slotoffensief was voor Heeren veen, maar de aanvallers van de koploper sprongen slordig met de kansen om. Beide ploegen eindigden de wedstrijd met tien man. Van 't Schip had al drie keer gewisseld toen Jussi Kujala met een enkelblessure het veld moest verlaten. Bij de thuisclub kreeg Kolk een rode kaart. Derde plaats Was het tegen Heerenveen Van der Vaart die weer eens een duel speelde, tegen Jong FC Twente mocht Victor Sikora na drie maan den blessureleed wedstrijdritme opdoen. Sikora was na afloop tevreden met zijn optreden, maar het was even schrikken toen hij een schop moest incasseren en een tijdje liep te trekkebe nen. John van 't Schip beschikte naast de aan valler over nog drie A-selectiespelers. Henk Tim mer stond op doel en Jelle van Damme en Davide Mendes da Silva waren eveneens van de partij. Ook in dit treffen werd het elftal gecompleteerd met vier A-junioren. In de weten schap dat bij een overwinning de derde plaats te bereiken was, begon Ajax gedreven aan de wedstrijd. Na acht minuten werd de inzet beloond met een doelpunt van Jelle van Damme. De Belgische verdedi ger was mee naar voren geko men en schoot vanaf het zes tienmetergebied knap in de linkerhoek. Hoewel Jong Ajax weer in een andere formatie in het veld stond, leek de organi satie goed te kloppen. Tien minuten voor rust zorgde die goede organisatie ervoor dat Michael Krohn-Dehli na een corner slechts zijn voet tegen de bal hoefde te zetten om te scoren, 2-0. In de tweede helft verslapte de concentratie bij de spelers en kreeg Twente ruimte om te combineren. De Tukkers werden niet echt gevaarlijk, maar maakten wel de aansluitingstreffer. De Ajacieden lieten het echter niet zover komen dat ze de wedstrijd uit handen gaven. Sergio Cameron maakte op aan geven van Krohn-Dehli 3-1, waardoor Jong Ajax naar de derde plaats van de ranglijst klom. In Tilburg moesten de Ajacieden het daarna opnemen tegen de nummer twee van de rang lijst, Willem II. In een slecht duel creëerden de Amsterdammers maar ook de Brabanders wei nig kansen. 'Een typische nul-nul-wedstrijd,' concludeerde John van 't Schip. Maar door een misverstand in de Ajax-verdediging kon Willem II alsnog de winnende treffer binnentikken, 1-0. Victor Sikora deed na drie maanden bles sureleed bij Jong Ajax wedstrijd ritme op. MAGAZINE Directe concurrent Drie dagen later kwam een andere directe con current op bezoek op de Toekomst. De beloften hadden nu wel een licht overwicht op Jong Vitesse, maar konden dat niet in de score tot uit drukking brengen. De A-selectie was pas een paar uur terug uit Rome, dus meer dan de helft van het team van Van 't Schip bestond uit spe- APRIL/MEI 2003 59

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 59