m Jong Ajax scoorde niet, hoewel het met Mido, om disciplinaire redenen bij de selectie van de beloften gevoegd, eindelijk weer eens een echte spits in het elftal had. 'Op papier ja,' schamperde Van 't Schip na afloop, die de Egyptenaar in de 73ste minuut naar de kant haalde. 'Ik wil niet veel kwijt over die wissel, maar als hij goed gespeeld had, was hij gewoon blijven staan.' Wel tevreden was de trainer over John O'Brien, die na maanden blessureleed wedstrijdritme opdeed. De oefenmeester complimenteerde tevens Thomas Vermaelen. Opnieuw speelde de Belgische pupil van Danny Blind een ver dienstelijke wedstrijd in het centrum van de verdediging. Van 't Schip waarschuwde ook: 'Het team heeft een zeer kleine vaste kern en de situatie is niet ideaal, maar we moeten toch eens punten gaan halen, anders geraken we te ver achterop.' Sergio Cameron is een van de A-junioren op wie John van 't Schip vaak een beroep doet. Uit bij Jong PSV maakte John O'Brien zijn ren tree. De Ameri kaan speelde een uur. Tegen Jong NAC stond de verdediger negentig minuten in het veld. ~o O) N <x> cn O) +J O CL J_ 13 O) O -P iCL) Het was dus geen schande dat Ajax 2 werd uit geschakeld, eredivisionist Excelsior was gewoon een maatje te groot. Wel wil John van 't Schip volgend jaar graag weer meedoen aan dat toer nooi, aangezien jonge spelers er veel ervaring opdoen. Geplaatst voor de voorrondes van de Amstel Cup worden de winnaar van de beker voor tweede elftallen en de kampioen van de Beloftencompetitie. Dat laatste lijkt er voor de talenten niet meer in te zitten. 'Dat wil niet zeg gen dat we het kampioen schap laten schieten, maar ik heb de jongens wel gezegd dat het winnen van de Amstel Cup voor Beloften de kortste weg naar het grote toernooi is,' aldus de trainer. Op die kortste weg werd het de Amsterdammers nog knap lastig gemaakt. In Kerkrade bood Roda JC 2 in de kwartfi nale goed partij. Roda had de kans om op voorsprong te komen toen het een penalty kreeg toegewezen. Joey Didu- lica stopte de inzet echter. I Negentig minuten lang bleef 1 het 0-0 en Ajax had een tweede helft van de verlenging nodig om de Limburgers te verslaan. Stefano Seedorf kreeg het op zijn heupen en maakte de golden goal. Schande De trainer was tevreden over de plaatsing voor de halve finale voor de Amstel Cup voor tweede elftallen. Maar John van 't Schip bleef er nog wel op aandringen dat alle zeilen bijgezet moesten worden om nog iets van de competi tie te maken. Tegen het laaggeklasseerde Jong ADO stelde de ploeg echter zeer teleur. ADO was scherper en feller en Ajax kwam, hoewel versterkt met eerste-elftalspelers Richard Wit- schge, André Bergdolmo, Yakubu en Stefano Seedorf, na de treffer van laatstgenoemde niet meer aan voetballen toe. In de tweede helft ging Den Haag tot het uiterste wat resulteerde in twee treffers. 'ADO had niets te verliezen en speelde daar ook naar,' aldus Van 't Schip. 'Ze hebben ons op agressiviteit verslagen en het is een schande, als je ziet met wie we vandaag speelden.' Tevens teleurstellend was het verlies van Jong PSV de week daarop. De nederlaag tegen de Eindhovenaren was niet helemaal een afspiege ling van de verhoudingen. De teams waren tegen elkaar opgewassen en een gelijkspel was volgens Van 't Schip verdiend geweest. Maar Ruime overwinning Jong Ajax voegde de daad bij het woord. Op de toekomst werd eindelijk weer eens een ruime overwinning geboekt. Jong NAC, dat voor het duel evenveel punten uit evenveel wedstrijden had behaald, was het slachtoffer. Nieuw in de opstelling was Davide Mendes da Silva. De Rotterdammer is na de winterstop gehuurd van Sparta, maar kon zijn kwaliteiten nog niet tentoonspreiden aangezien hij op het trainingskamp in Portugal meteen geblesseerd aan zijn enkel raakte. Tegen Jong NAC droeg de verdedigende middenvelder voor het eerst het Ajax-shirt. Voor rust stonden de Ajacieden al op een 2-0 voorsprong. De doelpuntenmakers waren Ste fano Seedorf en Sergio Came ron, eerstejaars A-junior. In de tweede helft verdubbelden de Amsterdammers de voor sprong snel. Weer kwam een goal van de schoen van de goed spelende Seedorf. De andere bal ging ongelukkig via de voet van een Brabander in het doel. Ajax bleef het spel domineren en hoewel Robert Zwinkels de bal een keer uit zijn handen liet vallen, werd NAC niet één maal gevaarlijk. Tien minuten voor tijd maakte Seedorf zijn derde treffer en kon Van 't Schip niet anders dan tevreden zijn. Als een popster werd hij ont haald; ook in Heerenveen en 58 AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 58