H [ware belasting iroor j Het kampioenschap zit er niet meer in. Bij de eerste vijf in de Beloftencompetitie eindigen en de Amstel Cup voor tweede elftallen winnen, is wat Jong Ajax de tweede seizoenhelft voor ogen heeft. Vanwege de kleine kern van de ploeg en het zware programma van het eerste moet trainer John van 't Schip telkens een beroep doen op de A-jeugd. En dat is een zware belasting voor de Ajax-jonkies. In de wedstrijd tegen FC Twente was de organisa tie zo goed dat Michael Krohn- Dehli bij een cor ner slechts zijn voet tegen de bal hoefde te zetten om te scoren. et was alweer een tijd geleden dat Jong Ajax aantrad voor een competitiewedstrijd. Om verscheidene redenen werden de duels in november en december van vorig jaar afgelast. Eind januari was het dan zo ver. Net als voor de winterstop moest John van 't Schip improvise ren met de opstelling. Van zijn toch al kleine selectie waren nu ook Wesley Sneijder en Ste- fano Seedorf overgeplaatst naar de A-selectie, waaruit de trainer voor het duel tegen FC Utrecht überhaupt niet kon putten, aange zien de ploeg van Ronald Koeman in Egypte verbleef. Bovendien was Daniel Cruz inmiddels naar GBA vertrokken, waaraan hij tot aan het eind van het seizoen verhuurd is. Het team werd dus aangevuld met spelers uit de A-jeugd. Van hen was Jerold Promes in de eerste helft ongelukkig toen hij tegen een Utrecht-voorzet aanliep en de bal in eigen doel werkte. Na rust was een andere A-junior wel gelukkig. Gerard Aafjes kopte de bal eenvoudig binnen zodat hij de achterstand op FC Utrecht verkleinde, dat inmiddels op 2-0 was gekomen. Kort daarna kwam Ajax langszij door een mooie lob van Jamal Akachar, die inmiddels een contract bij de Amsterdamse club verdiend had en lid is van de vaste kern van Jong Ajax. De Ajacieden wis ten de stijgende lijn echter niet voort te zetten en lieten toe dat FC Utrecht de score nog ver dubbelde. Door de slechte competitiehervatting zakte de jonge ploeg naar de achtste plaats van de Beloftencompetitie. Drie dagen later toonde Ajax wat meer ruggen graat dan tegen de Utrechters. Op de Toekomst trof het Jong RKC, tweede van de ranglijst. Van 't Schip kon naast zijn vaste spelers beschikken over Nourdin Boukhari, Yakubu en Nigel de Jong van de A-selectie. De laatste twee vorm den het centrum van de verdediging. A-junioren Daniël de Ridder en Jerold Promes maakten de elf compleet. Veel kansen creëerden beide ploegen de eerste helft niet. De strijd speelde zich vooral op het middenveld af, waar de frêle Ajacieden het lastig hadden met de fysieke RKC'ers. Kiran Bechan, die een paar dagen later verhuurd zou worden aan Sparta, kreeg het het zwaarst te verduren; de teruggezakte rechtsbui ten werd menigmaal stevig aangepakt. Na rust veranderde er weinig aan het spelbeeld: grote kansen bleven uit en de fysieke duels werden op het middenveld uitgevochten. Van 't Schip besloot wat verse krachten in te zetten. Dit wierp zijn vruchten af. Nog geen minuut na de laatste wissel, acht minuten voor tijd, bracht Promes Ajax met een schitterende lob alsnog op voorsprong. In blessuretijd kopte invaller Fred Benson Erchiah zelfs de tweede treffer bin nen. 'Een belangrijke overwinning voor de jon gens/ aldus Van 't Schip na afloop. 'We moes ten deze wedstrijd winnen om aansluiting te krijgen met de top van de ranglijst. We staan nu zesde en kunnen weer een beetje naar boven kijken.' Tot het gaatje Net als vorig seizoen plaatste Ajax 2 zich voor de achtste finale van de Amstel Cup. Het had in december Willem II verslagen. Maar een stunt, doordringen tot de kwartfinale, zat er dit keer AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 56