PSV - Ajax 2-0 (1-0) Holland Casino Eredivisie - zondag 24 maart 2003 - Philips Stadion, Eindhoven - 34.000 Scoreverloop: 10. Kezman 1-0 (pen), 88. Kezman 2-0 Scheidsrechter: Jan Wegereef PSV: Waterreus; Bogelund (34. Faber), Ooijer, Bouma (61. Heintze), Lee; Rommedahl, Van Bommel, Vogel, Robben; Vennegoor of Hesselink (46. Leandro), Kezman Coach: Guus Hiddink Steven Pienaar speelt net als de rest van zijn teamgenoten middelmatig. Volgens Ronald Koeman eist de vermoeidheid zijn tol; de Champions League vreet energie, men taal en fysiek. Ajax: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Chivu, O'Brien; Pienaar (71. Boukhari), Galasek, Van der Vaart, Maxwell (76. Sneijder); Ibrahimovic, Van der Meyde (87. Van Damme) Coach: Ronald Koeman Links: Cristian Chivu schermt de bal af van Mateja Kezman. De Ajax-aanvoerder moet na een tweede gele kaart het veld verlaten. .Rechts: John O'Brien wint een kop duel van Vennegoor of Hes selink. De inzet van Zlatan Ibrahimovic is krachteloos. AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 Bijzonderheden Om nog enigszins aanspraak te kunnen maken op het kam pioenschap moet van PSV gewonnen worden. Een las tige opgave kort na het zwaarbevochten duel tegen AS Roma. Ronald Koeman laat de formatie starten als tegen de Romeinen met het verschil dat Maxwell en Andy van der Meyde meer aan de zijkanten staan. Het begint slecht in Eindhoven. Hatem Trabelsi kopt de bal niet goed uit zijn eigen doelgebied; de verdediger moet zichzelf cor rigeren, waarbij hij Robben neerhaalt. De Tunesiër wordt bestraft met de gele kaart en PSV krijgt een penalty toege wezen, die Kezman onhoud baar voor Bogdan Lobont inschiet. Ajax probeert aan te klampen. De ploeg creëert wel een man-meer-situatie op het middenveld, maar het haalt niets uit, aangezien de aanvallers krachteloos zijn en Zlatan Ibrahimovic bovendien de bal niet aan zijn voet kan houden. PSV vindt het wel best zo en trekt zich terug in de defensie, waardoor er voor de toeschouwers een abomi nabel schouwspel ontstaat. Ver in de tweede helft hoopt Koeman de patstelling open te breken door met Nourdin Boukhari een frisse kracht in te brengen. De Rotterdammer kan echter ook niets uithalen. Vier minuten voor tijd wordt zelfs verdediger Jelle van Damme nog als aanvaller ingezet, maar de Belg moet aanzien dat Kezman de over winning veilig stelt, 2-0. Ajax is aanvoerder Cristian Chivu dan al kwijt. De Roemeen heeft de bal terug richting Van Bommel gegooid. Scheid- rechter Wegereef trekt daarna de gele kaart, de tweede die middag voor Chivu, waardoor de Roemeen met rood het veld moet verla ten. Commentaar 'Door de nederlaag is de kans op het kampioenschap verke ken.' (Ronald Koeman) 'Wegereef voelde de wed strijd niet aan. Het schijnt nog een van de betere scheids rechters te zijn. Kun je nagaan hoe de rest is.'(Ronald Koe man) 55

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 55