AS Roma - Ajax 1-1 (1-1) uidiiipiuiib Ledgue - wuemudg 13 mddri zuuj - Mduiu unmpicu, rcume - d^.duz AS Roma: Pelizolli; Cufré, Aldair, Panucci; Cafu (80. Fuser), Lima (66. Montella), Emerson, Tommasi (80. Cuigou), Candela; Cassano, Delvecchio Coach: Fabio Capello Ajax: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Chivu, O'Brien (90. Van Damme); Pienaar, Galasek, Van der Vaart, Maxwell; Van der Meyde (72. Sikora), Ibrahimovic (90. Witschge) Coach: Ronald Koeman Bijzonderheden Zlatan Ibrahimovic en Hatem Trabelsi zijn net op tijd fit verklaard voor de 'finale' in Rome. Ajax heeft genoeg aan een punt om zich te plaatsen bij de laatste acht van het prestigieuze Champions- Leaguetoernooi. De Amster dammers kunnen zich geen betere start van de wedstrijd wensen, want al na 34 secon den opent Andy van der Meyde, spelend vanaf links, met een schitterend schot de score. Na een kwartier sprin gen spontaan twee sproeiers aan, wat zorgt voor een hila risch tafereel en een nat pak voor Ibrahimovic. De Romei nen krijgen terwijl het spel stilligt de kans om op adem te komen. Zij moeten nu alles op alles zetten, aangezien AS Roma móet winnen om nog kans te maken om door te gaan. Maar de ploeg van Fabio Capello blijft behou dend spelen en geeft weinig ruimte weg aan de Ajacieden. Ajax krijgt ondanks de voor sprong geen controle over de wedstrijd. Ibrahimovic wordt niet bereikt, omdat de mid denvelders niet goed staan opgesteld. Roma krijgt steeds meer kansjes om aan te klampen. Eerst mist Tommasi nog, maar in de 24ste minuut tekent Cassano voor de gelijkmaker. Kort na de Itali aanse treffer schiet Aldair ook nog op de lat. In de tweede helft krijgt Ajax iets meer grip op het duel en heeft het zelfs de mogelijk heid om weer op voorsprong te komen. Helaas mist Ibrahi movic tot twee keer toe nipt. Het blijft dan oppassen geblazen en alles wat Ajax is wacht met geknepen billen op het eindsignaal. Panucci gooit nog bijna roet in het eten, maar zijn kopbal gaat net naast de goal van Lobont. Commentaar 'Ik kan nu kritische opmer kingen over het spel gaan maken, maar dat doe ik niet. Het is fantastisch dat we ons geplaatst hebben.' (Ronald Koeman) 'Zonder Chivu en Ibrahimovic vind ik dit team niet veel.' (Fabio Capello) AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 53 Scheidsrechter: Herbert Fandel (Duitsland) Scoreverloop: I.Van der Meyde 0-1, 24. Cassano 1-1 Andy van der Meyde wordt na zijn vroege treffer beju beld door Maxwell. Links: Rafael van der Vaart kan zijn stempel niet op de wedstrijd drukken. Rechts: Ook Steven Pienaar steekt niet in de vorm van de voor gaande weken. Groep B Valencia - Arsenal 2-1 Eindstand Valencia 6 2 3 1 9 5-6 Ajax 6 1 5 0 8 6-5 Arsenal 6 14 17 6-5 AS Roma 6 1 2 3 5 7-8 Links: In de tweede helft krijgt Ibrahimovic de mogelijkheid om te scoren. Rechts: Aanvoerder Cristian Chivu en trainer Ronald Koeman omhelzen elkaar na aflooD van het SDannende duel.

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 53