Ajax - Excelsior 2-1 (1 1) Ajax: Lobont; Trabeisi (25. De Jong), Pasanen, Bergdolmo (46. Chivu), O'Brien; Pienaar, Yakubu, Sneijder (72. Boukhari), Maxwell; Van der Vaart, I Ibrahimovic Coach: Ronald Koeman Excelsior: Varkevisser; Buijs (86. Nouwen), Olfers, De Haan (44. Martis), Bastos (86. Van Dieren); Swerts, Kim, Boutahar, Mtiliga; Lopes, Holman Coach: Adrie Koster Scoreverloop: 4. Lopes 0-1,25. Ibrahimovic 1-1, 81. Ibrahimovic 2-1 Scheidsrechter: Peter Oskam Ajacied van de wedstrijd Links: Dankzij de trefzekerheid van Zlatan Ibrahimovic kost de slechte vertoning tegen Excel sior de Amsterdammers geen punten. Rechtsboven en rechtsonder: Maxwell en Pienaar moeten voor de aanvoer voor de aan vallers zorgen. Yakubu speelt als een ouder wetse 'nummer vier1 vlak voor de viermansverdediging. Rafael van der Vaart staat vlak achter Ibrahimovic opge steld. Bijzonderheden Bestempelde Ronald Koeman de wedstrijd tegen Valencia nog als de beste in de Cham pions League van dit seizoen, het duel tegen Excelsior komt in aanmerking voor een kwa lificatie als het slechtste in de competitie. Hoewel trainer Koeman de prioriteit nog altijd bij de competitie legt, geeft de oefenmeester Tomas Galasek en Cristian Chivu met het oog op het duel tegen AS Roma rust; zij nemen plaats op de reserve bank. Ajax, in een zeer verde digende 5-4-1-opstelling, begint mat en nonchalant. Al na vier minuten opent Lopes dan ook de score. Even later kunnen de Rotterdammers de stand zelfs verdubbelen, maar verzuimen dit te doen. Na 25 minuten speelt Hatem Trabeisi Rafael van der Vaart goed aan, die op zijn beurt de bal panklaar legt voor Zlatan Ibrahimovic. De Zweed schiet raak, 1-1. Hatem Trabeisi ver stuikt bij het geven van de assist zijn enkel en moet het veld verlaten. Het spel dat de Ajacieden tot de rust aan de toeschouwers laten zien is op zijn zachts gezegd niet al te best. André Bergdolmo mag van geluk spreken dat Excel sior zijn gestuntel niet nog erger afstraft. Koeman berispt de verdediger wel, door hem na rust in de kleed kamer te laten, zodat Cristian Chivu alsnog aan de bak moet. De Roemeen krijgt daardoor zijn honderdste competitiewedstrijd op zijn conto geschreven. Een don derpreek van de trainer lijkt te helpen aangezien de Aja cieden de tweede helft feller van start gaan. De gedreven heid leidt bijna tot een treffer, maar de lob van Ibra himovic belandt op de lat. Na een kwartier is Ajax echter weer net zo slordig als voor rust. Gelukkig voor de Amsterdammers heeft Ibrahi movic tegen Excelsior minder kansen nodig dan de weken voorheen: de Zweed prikt vlak voor tijd alsnog de win nende treffer binnen. Commentaar 'Als er een moment was dat we van Ajax hadden kunnen winnen, dan was het vandaag wel.' (Adrie Koster) AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 51

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 51