Ajax - Valencia CF 1-1 (0-1) Champions League - dinsdag 11 maart 2003 - Amsterdam Arena - 48.633 Ajax: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Chivu, O'Brien; De Jong (46. Van der Meyde), Galasek, Pienaar, Maxwell; Ibrahimovic, Van der Vaart Coach: Ronald Koeman Valencia CF: Caiiizares; Reveillère, Ayala (88. Marchena), Pellegrino, Carboni; Rufete, Albeda, Baraja, Kily Gonzalez; Aimar (84. Sanchez), Carew (63. Mista) Coach: Rafael Benitez Bijzonderheden Ajax begint flitsend. Eindelijk kan de ploeg in een Cham- pions-Leagueduel ook aan vallend een vuist maken. Dat is vooral te danken aan de terugkeer van Rafael van der Vaart, die naast Zlatan Ibrahi movic in de spits is gepos teerd. Maar na een half uur is het Valencia dat scoort. Na een corner trekt Tomas Gala sek in het strafschopgebied Rufete naar de grond, die zich handig laat vallen. Scheidsrechter Michel kent een penalty toe, die met een hard schot benut wordt door Kily Gonzalez. De Ajacieden lijken na het doelpunt van slag en pas vlak voor rust weten de Amsterdammers zich te ontworstelen aan de Spaanse druk. Om wat meer accent op de aanval te leggen brengt Ronald Koeman in de tweede helft Andy van der Meyde in voor Nigel de Jong, die zijn stempel niet zo op de wedstrijd kan drukken als in de confrontaties tegen Arsenal. De omzetting werpt zijn vruchten af. Binnen een kwartier komt Ajax verdiend op gelijke hoogte. Na een kort genomen corner zet Maxwell prachtig voor, waarna Petri Pasanen even zo mooi inkopt. Het spel gaat daarna gelijk op, waarbij Ajax de creatiefste aanvallen produceert. Bijvoorbeeld als Zlatan met een geniale voet beweging Van der Meyde vrijspeelt, die de bal voor geeft. Van der Vaart stapt sluw over de bal, omdat hij Maxwell vrij ziet staan. De Braziliaan verzilvert de dot van een kans echter tot ieders ongeloof niet. Aangezien ook Arsenal en Roma gelijkspelen, heeft Ajax in de laatste wedstrijd genoeg aan een gelijkspel om zich te plaatsen voor de kwartfinale. Commentaar 'Er is geen elftal dat Valencia zo het vuur na aan de sche nen heeft gelegd als Ajax het laatste half uur.' (Ronald Koeman) 'Dit was onze beste wedstrijd in de Champions League tot nu toe.' (Ronald Koeman) AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 49 Scoreverloop: 28. Kily Gonzalez 0-1 (pen), 57. Pasanen l-l Scheidsrechter: Lubos Michel (Slowakije) Maxwell is de uitblinker aan Ajax-zijde. Links: Met Rafael van der Vaart in de basis maken de Ajacieden voor het eerst in de Cham pions League ook aanvallend een vuist. Rechts: Petri Pasanen kopt de gelijk maker binnen. Arsenal - AS Roma 1-1 Stand Ajax 5 1 4 0 7 Arsenal 5 1 4 0 7 Valencia 5 1 3 1 6 AS Roma 5 1 1 3 4 Steven Pienaar komt er in de eerste helft niet zo veel aan te pas, maar regis- coort na rnct hot mirlHonvoIrl

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 49