FC Zwolle - Ajax 0-5 (0-3) Scoreverloop: 15. Van der Vaart 0-1, 21. Ibrahimovic 0-2, 33. Van der Haar 0-3 (ed), 58. Van der Vaart 0-4, 65. Ibrahimovic 0-5 Scheidsrechter: Pieter Vink FC Zwolle: Boer; Doesburg, Schops (46. Ravensbergen), M. Roelofsen, Van der Haar; Promes, Karlsen, De Ridder (77. Blom), Van Steeg; Lim-Duan, Van Beukering (24. Cvetkov) Coach: Peter Boeve Ajax: Lobont; De Jong (46. Pienaar), Pasanen, Chivu, O'Brien; Trabelsi, Galasek, Maxwell, Sneijder (73. Witschge); Ibrahimovic, Van der Vaart (70. Boukhari) Coach: Ronald Koeman Rafael van der Vaart is terug in de basis. Na een kwartier spelen draait hij knap weg van drie Zwolle-spelers, waarna hij scoort. Zlatan Ibrahimovic passeert tegen Zwolle doelman Boer twee maal. Links: Wesley Sneijder is in tegen stelling tot Ibrahimovic en Van der Vaart niet trefzeker. Een schot van hem belandt op de kruising. Rechts: Maxwell wordt grof onderuit gehaald door Promes. Bijzonderheden Vlak voor het Champions- Leagueduel tegen Valencia keert Rafael van der Vaart terug in de basis bij Ajax. Dankzij hem, Zlatan Ibrahimo vic en een onthutsend zwak FC Zwolle beleeft Ajax een van de gemakkelijkste wed strijden van het seizoen. Ibra himovic is de enige spits, met Van der Vaart vlak achter hem. Halverwege de eerste helft hebben beide aanvallers al gescoord. Juist Rafael van der Vaart opent in de vijf tiende minuut de score voor Ajax als hij knap tussen drie verdedigers wegdraait en Zwolle-keeper Boer passeert. Drie minuten later schiet Wes ley Sneijder van twintig meter op de kruising en weer drie minuten daarna scoort Ibrahi movic na (opnieuw) een mis verstand in de Zwolie-defen- sie. In de 33ste minuut wordt het allemaal nog erger voor de ploeg van Peter Boeve als Albert van der Haar de bal achter zijn eigen doelman werkt en daarmee de wed strijd definitief op slot doet, 0-3. Rafael van der Vaart wordt in de 25ste minuut na rust gewis seld voor Nourdin Boukhari, maar dan hebben hij en Ibra himovic beiden hun productie al verdubbeld. Sneijder stuurt Pienaar in de 58ste minuut de diepte in, de Zuid-Afrikaan vindt Van der Vaart die simpel kan afronden. Zeven minuten later maakt Ibrahimovic met een fraaie voetbeweging 0-5. Tussendoor heeft Zwollenaar Doesburg overigens een voor zet van Pienaar snoeihard op de eigen kruising gekopt. Het blijft bij 0-5 omdat Ajax het in het laatste deel wel gelooft. Zo kan de ploeg zich op het gemak gaan richten op de confrontatie met Valencia. Commentaar 'We moeten proberen deze fase door te komen zonder blessures en zonder punten verlies. Nu werden we zelfs geholpen door de tegenstan der.' (Ronald Koeman) 'Voor een Europese wedstrijd hoop je altijd op een gemak kelijke avond. Nou, deze wed strijd had ik waarschijnlijk met een blessure nog wel kunnen spelen.' (Rafael van der Vaart) AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 47

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 47