Ajax - FC Groningen 4-1 (1-0) Amstel Cup - woensdag 5 maart 2003 - Amsterdam Arena -13.558 Ajax; Lobont; De Jong, Bergdolmo, Chivu (75. Van Damme), O'Brien; Pienaar (65. Seedorf), Sneijder, Yakubu, Witschge (65. Van der Vaart); Ibrahimovic, Boukhari Coach: Ronald Koeman FC Groningen: Ten Rouwelaar; Elshot, Schoenmakers (46. Kruiswijk), Van Gessel, Florén; Matthijs, Broerse, Landerl (46. Hoogstrate), Tuhuteru; Krstev (69. Salmon), Drent Coach: Ron Jans Bijzonderheden Ronald Koeman gebruikt het Amstel-Cupduel tegen FC Groningen om een aantal vaste krachten te sparen. Maxwell, Tomas Galasek en Petri Pasanen mogen negen tig minuten lang vanaf de reservebank toekijken. Hatèm Trabelsi heeft vrij om zich thuis bezig te houden met zijn pasgeboren zoon. Zo krijgen André Bergdolmo en Yukubu de kans de trainer te overtuigen van hun kunnen. Ajax domineert, speelt bij vlagen goed voetbal, maar verzuimt het massale over wicht weer eens uit te druk ken in doelpunten. Opnieuw is het Zlatan Ibrahimovic die de beste kansen om zeep helpt. Tussen de 12de en de 22ste minuut kopt hij tot drie maal toe in vrije positie voor de goal naast. Vlak na rust verlost de Zweed zichzelf na vier wedstrijden niet te heb ben gescoord eindelijk uit zijn lijden. Na een voorzet van Richard Witschge kopt hij ditmaal wel raak, 2-0. Wesley Sneijder heeft Ajax dan al op voorsprong gebracht, in de eerste helft, met zijn eerste treffer voor Ajax 1. Dan komt na drie maanden revalidatie Rafael van der Vaart onder luid applaus het veld binnen. De bedoeling is dat de middenvelder als linkshalf opereert, maar de Heemskerker duikt geregeld op als tweede aanvaller naast Ibrahimovic. Vier minuten na zijn rentree wordt gescoord, maar daar heeft Van der Vaart part noch deel aan. De andere invaller, Stefano Seedorf, stuurt Nourdin Boukhari weg, die voor de 3-1 zorgt. Met die stand gunt Koeman ook Cristian Chivu rust, die in de fout ging bij de tegentreffer van Hoogstrate. Bogdan Lobont stopt dan nog een penalty, maar het laatste woord is aan Ibrahimovic, die met een tweede doelpunt aan zijn zelfvertrouwen werkt, 4-1. In de halve finale treft Ajax Feyenoord. Commentaar 'Wedstrijdritme, daar geloof ik niet zo in. De bal doet toch wel wat ik wil. Het enige dat ik moet opbouwen, is condi tie.' (Rafael van der Vaart) AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 45 Scoreverloop: 31. Sneijder 1-0, 50 Ibrahimovic 2-0, 53. Hoogstrate 2-1, 69. Boukhari 3-1, 90. Ibrahimovic 4-1 Scheidsrechter: Dick van Egmond Overige uitslagen kwartfinale Excelsior - FC Utrecht 1-3 PSV - SC Heerenveen 2-1 Feyenoord - Vitesse 3-1 Zlatan Ibrahi movic is tegen FC Groningen eindelijk weer eens productief en viert dat op een aparte wijze. Ajacied van de wedstrijd Na drie maanden blessure leed maakt Rafael van der Vaart zijn rentree. André Bergdolmo staat in het centrum van de verdediging naast Cristian Chivu, van wie hij de aanvoerdersband over neemt wanneer de Roemeen het veld verlaat. Onder: Nourdin Boukhari is blij met zijn treffer.

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 45