Ajax - Vitesse 2-0 (1-0) Scoreverloop: 27. Pienaar 1-0,90. Pienaar 2-0 Scheidsrechter: Jack van Hulten Ajacied van de wedstrijd Links: Hatem Trabeisi staat voor de verandering op het midden veld. Rechts: Nigel de Jong opereert daarom als rechtsback. Ajax: Lobont; Trabeisi (74. Seedorf), Pasanen, Chivu, O'Brien; De Jong, Galasek, Pienaar, Sneijder (79. Witschge); Ibrahimovic, Boukhari Coach: Ronald Koeman Vitesse: Jevric; Cornelisse, Jansen, Dinsdag, Frankel; Sone (64. Peeters), Van Halst (72. Levchenko), Janssen, Martel (77. Mustapha); Mbamba, Amoah Coach: Mike Snoei Links: Zlatan Ibrahimovic is na de definitieve verwijdering van Mido de enige overgebleven spits in de selectie. Tegen Vitesse mist hij precisie; ook deze inzet gaat naast het doel van Jevric. Rechts: Steven Pienaar staat als enige Ajacied wel op scherp. Oud-Ajacied Jan van Halst tackelt Wesley Sneijder. Bijzonderheden John O'Brien is na vijf maan den blessureleed terug als linkback van Ajax. De Ameri kaan wordt met groot applaus onthaald in de Arena, net als Jan van Halst. Het Amster damse publiek bedankt de gedreven middenvelder, sinds de winterstop in dienst bij Vitesse, voor zijn aandeel in het kampioenschap van vorig seizoen. Mido is op de vrijdag voor het treffen met de Arnhemmers definitief uit de selectie gezet. Andy van der Meyde is geschorst, zodat de voorhoede tegen Vitesse gevormd wordt door Nourdin Boukhari en Zlatan Ibrahimovic. Centraal op het middenveld speelt Ste ven Pienaar en rechts naast hem verschijnt Hatem Tra beisi. Ronald Koeman wil de verdediger wat sparen door hem op het middenveld te posteren waardoor hij minder meters hoeft af te leggen. Nigel de Jong vervangt de Tunesiër als rechtsback. Vitesse kan het Ajax op geen enkele manier moelijk maken en de Amsterdammers moe ten in de eerste twintig minu ten eigenlijk al drie keer sco ren. Maar dat is in deze wedstrijd opnieuw een pro bleem; het spelen in de Cham pions League lijkt toch zijn tol te eisen. Slechts één Ajacied schiet met scherp: Steven Pie naar. In de 27ste minuut komt de bal uit een corner bij de Zuid-Afrikaan, die via het been van een Vitesse-verdedi- ger doel treft. In de tweede helft heerst het zelfde beeld als voor rust: een zwak Vitesse en een Ajax dat maar niet tot scoren komt. Alleen Pienaar weet in bles suretijd doelman Jevric nog een keer te passeren. Hij wordt dan ook uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd. Het onderwerp van de pers conferentie en de nabespre kingen is echter vooral de Egyptische spits Mido. Commentaar 'Dat Ajax niet scoorde was de enige reden waarom wij nog zo lang in de wedstrijd ble ven.' (Mike Snoei) 'Ik ben tevreden, maar deze positie is niet iets voor de toe komst.' (Hatem Trabeisi) AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 43