FC Utrecht - Ajax 1-0 (0-0) Holland Casino Eredivisie - zondag 23 februari 2003 - Stadion Galgenwaard, Utrecht -18.925 Scoreverloop: 72. Kuijt 1-0 Scheidsrechter: Roelof Luinge Bijzonderheden Ten opzichte van het duel in Engeland past Ronald Koe man een wijziging in de opstelling toe: Nigel de Jong speelt niet, in plaats van hem mag Wesley Sneijder aan de bak. De jarige Mido is weer fit, maar om disciplinaire redenen tot nader order bui ten de selectie gezet. Voor het vierde seizoen ach tereen slaagt Ajax er niet in ook maar een punt uit Sta dion Galgenwaard weg te sle pen. Was Koeman in Londen bij Arsenal nog tevreden met het resultaat en niet met het spel, tegen FC Utrecht zijn de zaken omgedraaid. De met aardig voetbal fraai gecreëerde kansen worden niet afgerond. Vooral Zlatan Ibrahimovic en Wesley Sneijder moeten scoren, maar het ontbreekt hen aan scherpte. Bovendien vervangt doelman Ponk de zieke Wapenaar naar behoren. Eén maal wordt de Utrecht keeper omspeelt, in de tweede helft, en Andy van der Meyde lijkt Ajax dan op voorsprong te brengen. In zijn geplaatste schot zit ech ter te weinig snelheid waar door Zwaanswijk de bal voor de doellijn weg kan schieten. Het missen van de kansen wordt in de 72ste minuut afgestraft door Dirk Kuijt, die een geblokt schot van inval ler Roiha hard achter Bogdan Lobont in de goal krijgt. De kracht van FC Utrecht is ook tijdens deze confrontatie strijdlust. De mannen van Foeke Booy geven alles en gaan daarin tot ergernis van een aantal Ajacieden zeer ver. De vlam slaat echt in de pan als Van der Meyde en Zwaanswijk in een opstootje geraken. Beide spelers wor den bestraft met de rode kaart. De achterstand op PSV bedraagt nu zeven punten. Ajax geeft Feyenoord weer hoop op de tweede plaats. Commentaar 'Je speelt pas goed als je er een bal inschiet.' (Ronald Koeman) 'Ik had graag een spits inge bracht, maar ja, die zat niet op de bank.' (Ronald Koe man) FC Utrecht: Ponk; Vreven, Zwaanswijk, Schut, Van Mol (90. Roest); Tanghe, De Jong (66. Zuidam), Bosschaart, Van den Bergh; Jochemsen (62. Roiha), Kuijt Coach: Foeke Booy Ajax: Lobont; Trabelsi, Pasanen (77. Witschge), Chivu, Van Damme (73. Boukhari); Galasek, Pienaar, Sneijder, Maxwell; HVan der Meyde, Ibrahimovic Coach: Ronald Koeman Geboren en getogen Utrech ter Wesley Sneijder laat aan zijn 'thuispubliek' zien zeer goed te kunnen voetballen. Voor rust mist de middenvel der echter een grote kans om te scoren. Links: Cristian Chivu in duel met doelpuntenmaker Dirk Kuijt. Van der Meyde en Zwaans wijk vliegen elkaar in de haren. Doelman Ponk en Ibrahimovic proberen de twee uit elkaar te halen. De vechtersbazen worden beiden met rood het veld uit gestuurd. Rechts: Andy van der Meyde omspeelt de goed keepende Ponk, maar weet tot zijn eigen frustratie niet te scoren. AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 39

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 39