Arsenal FC - Ajax 1-1 (1-1) MÉ Arsenal: Seaman (46. Taylor); Lauren, Campbell, Cygan, Cole; Wiltord, Vieira, Pires; Bergkamp (86. Kanu), Henry Coach: Arsène Wenger Gilberto(73. Jeffers), Ajax: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Chivu, Galasek, Van Damme (77. Witschge); De Jong, Pienaar (90. Yakubu), Maxwell; Van der Meyde, Ibrahimovic (79. Boukhari) Coach: Ronald Koeman Bijzonderheden Ajax wordt in de openingsfase overlopen door Arsenal. En waarvoor vooraf gevreesd wordt, gebeurt al in de vijfde minuut. Zlatan Ibrahimovic verspeelt de bal aan Campbell, die vliegensvlug via Vieira en Bergkamp bij Wiltord belandt. De Fransman is door de over rompelde Jelle van Damme niet meer in te halen en Bog- dan Lobont weet het schot in de korte hoek niet te pareren, 1-0. Maar de Ajacieden richten zich op. Vooral de jonge Steven Pienaar en Nigel de Jong doen niet onder voor hun qua repu tatie en fysieke gesteldheid grote tegenstanders Vieira en Pires. In de zeventiende minuut neemt De Jong de bal na een dieptepass van Tomas Galasek prachtig aan, om speelt Cole en schiet op schit terende wijze de gelijkmaker achter doelman Seamen. Na het doelpunt krijgt Ajax niet alleen meer balbezit, maar maakt de ploeg het Arsenal ook lastig hun gevreesde spel te spelen. Echt kansen creëren de Amsterdammers echter niet, daarvoor is de afstand tussen Ibrahimovic en Andy van der Meyde en het midden veld te groot. En wanneer de aanvallers wel aan de bal komen, zijn hun acties onge lukkig. Tien minuten voor het einde brengt Ronald Koeman dan ook Nourdin Boukhari als centrumspits in het veld (Mido is om disciplinaire redenen in Amsterdam achtergebleven). Hij kan zich onsterfelijk maken wanneer hij alleen voor keeper Taylor - vervan ger voor de geblesseerd geraakte Seaman - komt te staan, maar hij krijgt de bal niet lekker mee. Dennis Bergkamp schiet nog op de paal en tot aan het eind signaal is het onrustig in het strafschopgebied van Bogdan Lobont, die in de tweede helft zijn doel schoon weet te hou den. Commentaar 'Je hebt een grote toekomst voor je.' (Patrick Vieira tegen Steven Pienaar) 'Als we in balbezit iets beter gespeeld zouden hebben, had er misschien wel meer ingeze ten.' (Ronald Koeman) AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 37 Scoreverloop: 6. Wiltord 1-0,17. De Jong 1-1 Scheidsrechter: Lucilio Cardoso (Portugal) Links: Cristian Chivu probeert Robert Pires af te stoppen. Rechts: Bogdan Lobont verricht in de slotfase een aantal spectacu laire reddingen. Groep B AS Roma - Valencia 0-1 Stand Arsenal Ajax Valencia AS Roma Links: Zlatan Ibrahimovic legt drie Gunnerc in de luren. Rechts: Uitblinker Steven Pienaar wint een kooduel van Vieira. Nigel de Jong aan de bal; Gilberto en Dennis Bergkamp hebben het nakijken. De Jongs belangrijke Champions- Leaguedoelpunt is zijn eerste officiële treffer voor Ajax 1

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 37