- FC Groningen 2-1 1-0) «ai Scoreverloop: 38. Van der Meyde 1-0, 59. Ibrahimovic 2-0, 73. Schoenmakers 2-1 Scheidsrechter: Eric Braamhaar Ajacied van de wedstrijd Links: Van der Meyde viert zijn doelpunt door tussen de gehandicapten te gaan zitten op het net geopende gehan dicaptenplatvorm. Rechts: Ibrahimovic zet Schoenma kers op het verkeerde been. De Zweed verkeert in een uit stekende vorm en wordt uit verkozen tot de Ajacied van de wedstrijd. Richard Witschge komt in het veld voor de vermoeide Wesley Sneijder. Links: Nourdin Boukhari zorgt bij vlagen nog wel voor een aan tal mooie acties. Rechts: Ronald Koeman is het meest teleurgesteld over het optre den van Cristian Chivu. Ajax: Lobont; Trabeisi (67. De Jong), Pasanen, Chivu, Maxwell; Galasek, Sneijder (54. Witschge), Pienaar (75. Seedorf); Van der Meyde, Ibrahimovic, Boukhari Coach: Ronald Koeman FC Groningen: Ten Rouwelaar; Elshot, Schoenmakers, Van Gessel, Kruiswijk (67. Johansson); Ikedia (64. Drent), Krstev (64. Tuhuteru), Broerse, Landerl; Salmon, Hoogstrate Coach: Ron Jans AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 Bijzonderheden Het drukke speelschema eist zijn tol. Veel Ajacieden zijn pas net terug van midweekse interlands. Ze ogen vermoeid en lopen er ongeïnspireerd bij. Mido is geblesseerd. Alleen Zlatan Ibrahimovic en Nourdin Boukhari trakteren het publiek in de wedstrijd voor het Champions- Leagueduel tegen Arsenal op enig amusement. Ook FC Gro ningen kan geen potten bre ken. Tegen het advies van hun trainer in spelen de Groningse verdedigers op buitenspel. Kruiswijk let vlak voor rust echter niet op waardoor Ibra himovic alle tijd heeft om uit te halen. Ten Rouwelaar stopt g de bal, maar Andy van der Meyde scoort in de rebound alsnog. Kort na rust wordt de in de weken ervoor nog zo beju belde Wesley Sneijder gewis seld voor Richard Witschge. Hoewel de meeste Ajacieden onder hun niveau presteren, houdt Ibrahimovic zijn goede vorm dus wel vast en maakt hij na een prachtige slalom tussen Schoenmakers en Broerse door voor Ajax het tweede doelpunt. De wed strijd lijkt gespeeld, maar dan beoordeelt Bogdan Lobont een hoge bal weer eens ver keerd, zodat Schoenmakers 2-1 kan maken en Ajax nog aan de bak moet. Vooral aan voerder Cristian Chivu lijkt dit niet op te kunnen brengen. De Roemeen zorgt voor paniek door slordig balverlies en maakt rushes naar voren op momenten dat zijn aanwe zigheid in de defensie juist vereist is. In de slotfase krijgt Groningen zelfs nog kansen op de gelijkmaker. Na afloop heerst er ontevredenheid over het spel, maar is men tevre den met de drie punten. Bovendien is het met het oog op de wedstrijd tegen Arsenal prettig dat niemand een bles sure heeft opgelopen. Commentaar 'In deze vorm verkerend moe ten we ons afvragen of het wel zin heeft om naar Arsenal af te reizen.' (Ronald Koeman) 1 'Cristian liep steeds uit de i organisatie en deed niet de I dingen die hij moest doen.' 19 (Ronald Koeman) 35

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 35