Ajax - Feyenoord 1-1 (1- 1) Scoreverloop: 28. Ibrahimovic 1-0, 45. Van Persie 1-1 Scheidsrechter: Dick Jol Maxwell wordt hard aange pakt door Bosvelt. In de slotfase krijgt Ajax kan sen om de wedstrijd te win nen; een inzet van Ibrahimo vic belandt tegen de paal. Ajax: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Chivu, Van Damme (46. Boukhari); De Jong, Sneijder, Maxwell; Van der Meyde, Ibrahimovic, Pienaar Coach: Ronald Koeman Feyenoord: Lodewijks; Emerton, Van Wonderen, De Nooijer, Paauwe; Kalou, Bosvelt, Ono, Buffel (80. Lurling); Van Persie, Van Hooijdonk Coach: Bert van Marwijk Ajacied van de wedstrijd Links: De klassieker wordt onder andere gekenmerkt door een strijd tussen de jonkies Sneijder en Van Persie. Rechts: Cristian Chivu in duel met Brett Emerton. AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 Bijzonderheden Zlatan Ibrahimovic is op tijd hersteld van zijn liesblessure. In tegenstelling tot de twee vorige duels staat Andy van der Meyde weer op de rech tervleugel; Steven Pienaar speelt dit keer vanaf de linker kant. Nigel de Jong neemt de plaats in van de geschorste Tomas Galasek. Feyenoord gaat zeer goed van start en neemt met vloeiende combinaties en strijdlustige duels het initiatief in de wed strijd. Aan de linkerkant wordt Jelle van Damme flink onder druk gezet en in de twaalfde minuut moet Bogdan Lobont zich uitstrekken tot de krui sing na een vrije trap van uit blinker Van Persie. Maar sco ren doen de Rotterdammers niet. Ajax is bij de eerste echte aanval wel trefzeker wanneer Ibrahimovic op de rand van buitenspel de bal van Van der Meyde krijgt. Feyenoord lijkt na de treffer verkrampt. Ineens is het Ajax dat met vloeiende combinaties voor de dag komt. De jonkies Wesley Sneijder, Nigel de Jong, Maxwell en Steven Pie naar nemen het fysieke ver schil met hun tegenstanders weg door sluw en slim te spe len. Maar net als Ajax het duel lijkt te contoleren, scoort Van Per sie voor de Rotterdammers. Hij moet daarvoor Chivu ove rigens wel een duw geven. Na rust keert Van Damme wegens een gekneusde long niet terug. Nourdin Boukhari komt voor hem in het veld, waardoor Maxwell naar links achter schuift en Pienaar naar het middenveld. Boukhari speelt vanaf links en wisselt zo nu en dan Ibrahimovic af in de spits. De ploegen houden elkaar in voetballend opzicht in evenwicht. De wedstrijd eindigt met een climax van Ajax-kansen, maar Boukhari en Ibrahimovic weten niet te scoren. De Amsterdammers verzuimen in de slotfase dus wat Feyenoord aan het begin had moeten doen en PSV is de lachende derde. Commentaar 'Ik verwachtte inderdaad een fluitje, maar ik dacht voor de zekerheid die bal er toch maar even in te prikken.' (Robin van Persie) 33

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 33