Ajax - Roda JC 1-0 (1-0) Ajax: Lobont; Trabeisi, Pasanen, Chivu, Van Damme; Galasek, [Sneijder, Maxwell (63. Seedorf); Pienaar (88. Boukhari), Ibrahimovic (35. Mido), Van der Meyde Coach: Ronald Koeman Roda JC: Roorda; Filipovic, Addo, Luypers, Sonkaya; Sonko, Viselich (65. Christiano), Soetaers, Van Dessel (46. Van Dijk); Sergio, Anastasiou Coach: Wiljan Vloet Bijzonderheden Op het wedstrijdformulier staan wegens de vele blessures aan Ajax-kant slechts zestien in plaats van de achttien toe gestane namen. Koeman kan dit maal niet putten uit het - overigens karige - Ajax 2, aan gezien voor de ploeg van John van 't Schip in Rotterdam een bekerduel tegen Excelsior op het programma staat. Voor Bogdan Lobont en Wesley Sneijder is het hun eerste wed strijd met Ajax 1 in de Arena. De Amsterdammers beginnen in dezelfde opstelling als tegen Willem II. Net als de Tilburgers laat Roda Ajax vrijuit voetbal len. Al na elf minuten komt het jonge Ajax dan ook op voorsprong. Op aangeven van Wesley Sneijder maakt Zlatan Ibrahimovic koel af, 1-0. Na de goal hergroepeert Roda zich door één op één te gaan spe len. De Amsterdammers heb ben daar moeite mee: na een voortvarende opening ver bleekt de ploeg. Dan verrekt Ibrahimovic zijn lies en wordt hij vervangen door Mido. Ook in de tweede helft komt het duel niet tot leven. Door Stefano Seedorf in te brengen probeert Ronald Koeman in aanvallend opzicht iets te for ceren, maar verder dan een halve omhaal van Mido en een mooie vrije trap van Chivu komt het niet. De laatste minuten is het nog oppassen geblazen. Lobont moet bij schoten van Anasta siou en Luypers tot twee keer toe redding brengen. De Roe meen, die bij hoge ballen kwetsbaar oogt, laat zien over geweldige reflexen te beschik ken, waardoor de wedstrijd in een 1-0 stand eindigt. In de kwartfinale treft Ajax FC Groningen. Commentaar 'Als ploeg hebben we gepro beerd lef te tonen.' (Wiljan Vloet) 'Als we zondag van Feyenoord winnen, zijn we Feyenoord zo goed als kwijt.' (Ronald Koe man) 'Hoe groot het verschil tussen Zlatan en Mido is? Zo groot als het verschil tussen de eerste helft en de tweede helft.' (Ronald Koeman) Scoreverloop: 11. Ibrahimovic 1-0 Scheidsrechter: Ben Haverkort In zijn eerste wedstrijd met Ajax 1 in de Arena wordt Wesley Sneijder uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd. Onder: In de tweede helft wordt Maxwell opgeofferd voor een meer aanvallende Stefano Seedorf. Overige uitslagen achtste finale Excelsior - Ajax 2 De Graafschap - FC Utrecht ADO Den Haag - PSV Stormvogels/T - SC Heerenveen Feyenoord - AGOW Vitesse - NAC FC Groningen - Haarlem 4-2 2-3 0-3 1-3 6-1 4-2 3-0 Ajacied van de wedstrijd Links: Zlatan Ibrahimovic viert met zijn teamgenoten de vroege treffer. Ronald Koeman kiest voor hem als 'nummer 9' omdat hij volgens de trainer balvaster en slimmer is dan Mido. Rechts: g Mido mag zich bewijzen g nadat Ibrahimovic het veld heeft moeten verlaten wegens een liesblessure. 2 Andy van der Meyde speelt net als tegen Willem II aan de linkerkant. De vleugelspits is tegen Roda echter niet zo gevaarlijk als in Tilburg. AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 31

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 31