3) Willem II - Ajax 0-6 (0 nonana casino treaivisie - zonaag 2 teoruari 2003 - wmem 11 itaaion -14.700 Scoreverloop: 8. Van der Meyde 0-1, 13. Ibrahimovic 0-2, 29. Chivu 0-3 (pen), 46. Galasek 0-4, 65. Ibrahimovic 0-5, 79. Mido 0-6 Scheidsrechter: Jan Wegereef Bijzonderheden Na langdurige blessures en een verhuur aan Dinamo Boekarest staat Bogdan Lobont voor het eerst in de basis van Ajax 1 (slechts één keer eerder keepte de Roe meen in een officiële wed strijd, toen hij, november 2000, Fred Grim moest ver vangen uit bij FC Utrecht). Wesley Sneijder, tijdens de winterstop toegevoegd aan de A-selectie, maakt tegen Willem II zijn debuut. Hij speelt centraal voor de verde diging en toont in zijn eerste duel op het hoogste niveau lef. Het 'tweebenige' talent ver deelt het spel en eist vrije trappen en corners op. De hongerige en geconcen treerde Ajacieden maken dankbaar gebruik van de ruimte die de matte en ongeïnspireerde Tilburgers vrijgeven. Nadat Andy van der Meyde, spelend vanaf links, Tomas Galasek en Zlatan Ibrahimovic al wat spelden- prikjes hebben uitgedeeld, brengt Van der Meyde Ajax al in de achtste minuut op voor sprong. Vijf minuten later ver slikt verdediger Janssens zich en maakt Ibrahimovic 2-0. Cristian Chivu beslist de wed strijd nog binnen het half uur door een penalty - zij het net aan - te benutten. De moed zakt Willem II hele maal in de schoenen als de Amsterdammers meteen na de aftrap van de tweede helft via Galasek de vierde treffer maken. Ibrahimovic bekroont tien minuten later zijn goede spel met een tweede doelpunt, 5-0, waarna zijn vervanger Mido tien minuten voor tijd met een mooie stift de score tot 6-0 opvoert. De enige smet op de grootste zege sinds Ronald Koeman als trainer de scepter zwaait, is de onnodige gele kaart van Galasek; de Tsjech is daardoor geschorst voor de wedstrijd tegen Feye- noord. Commentaar 'Het ging in het begin wat moeizaam, hoewel ik hard gewerkt heb. In de tweede helft kwam ik meer in mijn spel en scoorde ik ook nog bijna.' (Wesley Sneijder) 'Bij Zlatan is het kwartje gevallen.' (Ronald Koeman) Willem II: De Vlieger; Victoria (46. Mariana), Mathijsen, Janssens, Jaliens; Caluwé (69. Hadouir), Landzaat, Mathijssen; Ceesay, Simons, Van der Gun Coach: Mark Wotte Ajax: Lobont; Trabelsi, Chivu, Pasanen, Van Damme; Galasek (67. Seedorf), Sneijder, Maxwell; Pienaar (80. Boukhari), Ibrahimovic (67. Mido), Van der Meyde Coach: Ronald Koeman Links: De door Ajax aan Willem II verhuurde Cedric van der Gun in duel met Steven Pienaar. Rechts: Ook invaller Mido is een plaaggeest voor Janssens, de ongelukkigste Willem ll'er van de middag. Zlatan Ibrahimovic is blij dat zijn goede vorm beloond wordt met twee treffers. Links: Wesley Sneijder toont lef tij dens zijn debuut voor Ajax 1. Rechts: Bogdan Lobont wordt slechts sporadisch op de proef gesteld. AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 29