ook met de tactiek te maken. We gingen in de Cham pions League meer vanuit de organisatie spelen; mis schien niet zo offensief als we normaal gesproken willen. Maar het belangrijkste is: we spelen voor elkaar.' AIAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 voor het eerst bij ons op het trainingsveld stond. Maar na een tijdje wordt de bewondering aange vuld met iets anders. Want het leert nu eenmaal niet gemakkelijk als je iemand alleen maar vol bewondering staat aan te gapen. Dan dringen zijn aanwijzingen niet goed door. De voetballer Van Bas ten staat ook bij mij nog altijd op een voetstuk, maar de trainer staat op hetzelfde veld als ik.' Denk je dat hij je goed vindt? Zlatan: 'Dat moet je aan hem zelf vragen. Ik weet het niet. Ik hoop het. Want als zo'n grote voetbal ler je goed vindt, dan ben je ook goed.' Dat lijkt een geloofwaardige redenering. Maar het brengt ook een minder vleiende beoor deling van de recensent der recensenten in herinnering. Na de uitwedstrijd tegen Arsenal spraken presentator Tom Egbers en analist Johan Cruijff aan de rand van het veld op High bury over de geweldige pres tatie die Ajax zojuist gele verd had. Middenin alle lyrische bewoordingen kwam er een stekelige typering in typisch Cruijffiaans over Zlatan: 'Voor een slechte voetballer Het voetstuk der legendes Gelukkig voor Zlatan kwam de ommekeer in zijn vorm al voordat Marco van Basten bij Ajax 1 i kwam. Maar dat neemt niet weg dat de aanwijzingen van de man die ooit op de achtste dag werd gescha pen zeer welkom zijn bij de Zweed. Zlatan: 'ledereen vraagt me wat ik allemaal van hem leer. Dat is moeilijk te zeggen. Ik moet overal nog beter in worden, dus kan ik alles nog van hem leren. Ik heb het idee dat ik begrijp wat hij bedoelt. In het begin was ik wel onder de indruk van zijn aanwezig heid. En niet alleen ik. Je voelde in de hele groep dat iedereen nog harder zijn best deed op de training. In de wetenschap dat hij naar je keek, en zag wat je deed, wilde iedereen zich extra bewijzen. Dat was ook bij mij zo. Maar inmiddels doet iedereen weer gewoon, net als Marco zelf. En dat is ook goed. Mijn vrienden vinden het nog steeds onvoorstel baar dat ik zo dicht bij hem sta. En dat ik met hem loop te dollen. Ze zijn enorm jaloers. Ik kan me voorstellen waarom. Voor hen is hij nog altijd de legende, en alleen de legende. Zij kijken tegen hem op zoals ik deed toen hij

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 22