Archivaris Schoevaart 85 jaar 103 heeft te veel last van een blessure aan het rechterbovenbeen. Donderdag 27 maart Op een vierlandentoernooi in Tunis wint Tunesië, met Hatem Trabelsi, na een strafschoppenserie van Ghana, met Yakubu. Vrijdag 28 maart De Brazili aan Torres krijgt na zijn stage bij Ajax geen contract aangeboden. Jong Oranje verliest het EK-kwalificatieduel tegen Tsjechië met 3-0. Wesley Sneijder debuteert in het team van bondscoach Koevermans en speelt de hele wedstrijd. Nigel de Jong valt geblesseerd uit. Zater dag 29 maart Verscheidene Ajacieden spelen EK-kwalificatieduels met hun nationale elftallen. In Rotterdam staat Nederland - Tsjechië op het programma. Het duel eindigt in een 1-1 stand. Tomas Galasek speelt de hele wedstrijd, Rafael van der Vaart valt vlak voor rust in. Cristian Chivu en Bogdan Lobont worden teleurstellend met 2-5 verslagen door Denemarken. Ook Petri Pasanen verliest. De Italianen zijn in Palermo te sterk voor de Finnen, 2-0. Jelle van Damme maakt zijn debuut bij de Rode Duivels, maar ook België weet niet te winnen, Kroatië - België eindigt in een 4-0 stand. Met dank aan Mido zet Egypte een goede stap rich ting kwalificatie voor de Afrika Cup. Door zijn doelpunt winnen de Egyptena- ren met 1-0 van Mauritius. John O'Brien speelt met de Verenigde Staten een vriendschappelijk duel tegen Venezuela en wint met 2-0. Na een 1-0 overwinning op Kameroen wint Tunesië met Hatem Trabelsi het vierlandentoernooi in Tunis. Vraag hem wie er in 1934 rechtsbinnen speelde in Ajax 2 en hij geeft je zo het antwoord. Meestal blijft het daar niet bij en troont hij je mee naar zijn domein binnen de Arena. Zijn kan toortje ademt nostalgie. Wim Schoevaart is een wandelende Ajax-encydo- pedie en bijna alles wat hij weet heeft hij zelf meege maakt. Archivaris en erelid Wim Schoevaart bereikte op 24 maart de respectabele leeftijd van 85 jaar. Op de Toekomst was hij enkele dagen daarvoor het vitale middelpunt van een door Ajax aangebo den verjaardagsreceptie. Het moment had een fraaie, Ajax kenmerkende sym boliek in zich. Want terwijl in Zwitser land de loting voor de kwartfinales van de Champions League plaatsvond, die Ajax aan AC Milan koppelde, werd op het jeugdcomplex van de Amsterdamse club een man in het zonnetje gezet die al sinds september 1930 lid is van Ajax. Schoevaart was al toegetreden tot de Bordjesclub toen Ajax zijn eerste Europa-Cupwedstrijd nog moest spelen... Ajax-archivaris en erelid Schoevaart diri geerde op zijn verjaardagsreceptie zelf het 'Lang zal hij leven'. Bij monde van financieel directeur Jeroen Slop (Arie van Eijden was aanwe zig bij de loting) werd Schoevaart geroemd als belangrijke vrijwilliger en pijler onder Ajax. De hele familie Schoevaart is overigens van zeer grote waarde voor de club geweest. Vader Frans Schoevaart was ooit voorzitter, oom Jan commissaris, broer Rob en de jarige zelf voetbalden en speelden cricket en neef Hans was verbonden aan de Meerse club als voet baller en honkballer. Binnen Ajax staat Wim Schoevaart bekend om zijn onuitputtelijke kennis van de club. Hij houdt het historische Ajax-archief bij en zijn kantoortje, dat uitpuilt van de foto's, vaantjes en club bladen, is het walhalla van de Ajax-his- torie. Naast kennis van het verleden heeft Schoevaart ook een open oog voor de toekomst. Samen met André Kraan begeleidt hij Jong Ajax en in de bestuurskamers van Nederland onder houden zij namens Ajax de contacten met de tegenstanders. Vanwege die rol bij het tweede elftal was aanvoerder José Valencia aanwezig op de receptie om namens de spelersgroep de felicita ties over te brengen en een cadeau aan te bieden. Van Ajax kreeg Schoevaart eveneens een geschenk. 'Niet gek voor een amateur,' vond hij. 'Ik vind het leuk dat ik op mijn leeftijd nog zo "in" ben bij de jonge mensen in de club.' Dank Langs deze weg wil ik graag ieder een hartelijk dank zeggen voor de mooie cadeaus en de felicitaties die ik mocht ontvangen ter gelegenheid van mijn 85ste verjaardag. Uw attenties en de gezellige bijeen komst op de Toekomst heb ik zeer op prijs gesteld. W.F. Schoevaart Op 18 maart bestond Ajax 103 jaar. Op 15 maart kwamen leden, donateurs en personeel in grand café Frankendael bijeen om de verjaardag van de club te vieren. Onder de aanwezigen, vanaf links, Cor Geelhuizen, Piet Burgers, Wim Anderiesen, Henk Koning, Henk Groot, Henk Elzer en Bob Haarms. 18 AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 18