Gehandicaptenplatform feestelijk geopend 15 maart De FIFA geeft toestemming voor de overgang van Mido naar Celta de Vigo. De Egyptische spits zal tot het einde o van het seizoen aan de Spaanse dub wor- den verhuurd. In grand café Franken- dael viert Ajax het feit dat de club op 18 maart 103 jaar zal bestaan. Zondag 16 maart Nadat Lopes voor de Rotter dammers heeft gescoord, zorgt Zlatan Ibrahimovic er met twee treffers voor dat Ajax alsnog met 2-1 van Excelsior wint. De Zweed loopt wel een kwetsuur aan het rechterbovenbeen op. Ook Hatem Trabelsi raakt geblesseerd. Hij verstuikt zijn enkel. Maandag 17 maart Ajax publi ceert de halfjaarcijfers per 31 december 2002. Over de eerste zes maanden van het boekjaar 2002-2003 heeft de club een gering verlies geleden van 0,8 miljoen euro. Voor het eerst sinds de beursgang werd operationele winst geboekt. Jong Ajax verliest in Tilburg met 1-0 van Jong Willem II. Dinsdag 18 maart De selectie reist af naar Rome. Ter voorbereiding op het Champions-Leagueduel tegen AS Roma traint de groep 's avonds in het Stadio Olimpico. Woensdag 19 maart Ajax kwalificeert zich na een 1-1 gelijk spel tegen AS Roma voor de kwartfinale van de Champions League. Andy van der Meyde scoort al na 34 seconden. Cassano maakt voor de Italianen gelijk. Donder dag 20 maart Ajax 2 verzuimt afstand te nemen van concurrent Vitesse. De wed strijd eindigt in een 0-0 stand. Vrijdag 21 maart Het lot bepaalt dat Ajax in de halve finale van de Champions League uitkomt tegen AC Milan. In de bestuurs kamer van de Toekomst viert archivaris en erelid Wim Schoevaart zijn 85ste ver jaardag. Zondag 23 maart In een drama tisch slechte wedstrijd verliest Ajax - hoogst waarschijnlijk - het kampioen schap. In Eindhoven wint PSV met 2-0 en loopt de ploeg van Guus Hiddink uit tot een voorsprong van tien punten op de Amsterdammers. Cristian Chivu wordt na een tweede gele kaart bestraft met rood Met een symbolisch doel punt van niemand minder dan Marco van Basten en rondvliegende confetti is op 15 februari, voorafgaand aan de wedstrijd tegen FC Groningen het gehandi captenplatform in de Amsterdam Arena officieel geopend. Een lang gekoesterde wens van Ajax is in vervulling gegaan met het nieuwe gehandicaptenplatform. Naast de 55 huidige rolstoel plaatsen in de Arena beschikt het stadion nu over nog eens 61 rolstoelplaatsen en eenzelfde aantal stoelen voor begeleiders aan de noord zijde. Het platform is tot stand geko men in nauwe samenwerking met de Amsterdam Arena en de Supportersvereniging Ajax en met financiële steun van de gemeente Amsterdam. Vanuit de gracht is via een hel- lingsbaan het enorme plateau achter het doel voor rolstoel gebruikers gemakkelijk te bereiken. Het platform was al Het platform werd officieel geopend door Marco van Basten. enige tijd op proef in gebruik om de kinderziektes, bijvoor beeld op logistiek gebied, op te sporen. Die zijn inmiddels weggewerkt en er zijn nu ook sanitaire voorzieningen en een EHBO-post. Met de komst van het platform kan Ajax veel beter voorzien in de vraag naar plaatsen voor gehandi capten, die door de successen van de laatste jaren enorm is toegenomen. De vreugde bij de feestelijke opening kort voor de wedstrijd Ajax - FC Groningen was dan ook groot. Ajax-voorzitter Michael van Praag bedankte de gemeente, de Arena en de SVA voor hun inzet. Burge meester Job Cohen sprak zijn blijdschap uit over het feit dat Ajax nu meer toegankelijk voor iedereen is en Marco van Basten noemde het een eer dat hij de opening mocht ver richten. Ook Andy van der Meyde leverde een bijdrage aan de feestelijkheden. Nadat hij de score voor Ajax geo pend had, sprong hij op het platform om samen met de supporters zijn doelpunt te vieren. 16 AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 16