Ajax op Autorai Jurist Rein Everard, Rafael van der Vaart en financieel directeur Jeroen Slop toasten op de goede afloop van de contractbesprekingen. Steven Pienaar in actie tegen Valencia. heeft doen opwaaien, zijn de gesprekken tussen Soren Lerby (de zaakwaarnemer van Van der Vaart) en mijzelf altijd in een goede en professionele sfeer verlopen. Het is voor Ajax fantastisch nieuws dat Rafael ook volgend seizoen nog bij ons speelt. Het aange paste contract betekent name lijk dat - mocht er buiten landse belangstelling voor Rafael komen - hij daar niet op kan en wil ingaan.' Ook met Steven Pienaar heeft Ajax een akkoord bereikt over een verbeterde honorering van zijn tot de zomer van 2006 lopende contract. In de verbintenis was een passage opgenomen die Pienaar bij een bepaald aantal gespeelde wedstrijden in de A-selectie van Ajax een verbeterde hono rering zou opleveren. Ten slotte werd het contract met Nigel de Jong opengebro ken en verlengd tot medio 2006. De Jong had een verbin tenis die in de zomer van 2004 zou aflopen. De overeenstem ming over de contractverlen ging werd bereikt in de week waarin Nigel de Jong tegen Arsenal zijn eerste officiële doelpunt voor Ajax maakte. Demissionair minister-president Balke nende liep er rond, burgemeester Cohen van Amsterdam was van de par tij en tussen de politici door snoven ook de Ajax-spelers de autocultuur op. Aan de vooravond van de Autorai 2003 was Ajax te gast bij Lancia, Fiat en Alfa Romeo. De aanwezigheid van de direc tie, technische staf en spelers van Ajax op de preview van de Autorai was het eerste publieke optreden sinds de spon sorovereenkomst tussen Ajax en Fiat Auto Nederland is gesloten. 'Beide pro ducten, voor zover je daar natuurlijk bij voetbal van kunt spreken, zijn door spekt met historie, schoonheid en tradi tie. Ajax en Fiat Auto Nederland kiezen voor emotie, topprestaties en imago. Ajacieden leggen deze waarden in hun voetbalspel, wij in onze auto's,' sprak Geoff Smyth, algemeen directeur van Fiat Auto Nederland, bij de onderteke ning van de overeenkomst voorafgaand aan de Champions-Leaguewedstrijd tegen Internazionale. Tijdens hun bezoek aan de stands van Lancia, Fiat en Alfa Romeo bewonderden de Ajacieden de nieuwste modellen die uit de filosofie van de drie grote Italiaanse automerken zijn ontwikkeld. 2-0 gewonnen duel maakt John O'Brien na vijf maanden zijn rentree. Maandag 3 maart Cristian Chivu en Andy van der Meyde poseren op de Toekomst voor een fotoshoot van Ajax' kledingsponsor adi- das. Na drie maanden blessureleed komt Rafael van der Vaart weer in actie. De aanvallende middenvelder speelt een uur lang mee met Jong Ajax, dat in Fries land met l-l gelijkspeelt tegen Jong Heerenveen. Hatem Trabelsi wordt vader van een zoon, Adam genaamd. De Tunesiër krijgt van Ronald Koeman een paar dagen vrij. Woensdag 5 maart In een internet-poll op de website van de Arabi sche nieuwszender Al-Jazeera wordt Hatem Trabelsi verkozen tot de beste Arabische voetballer van 2002. Ajax bereikt een principeakkoord over de overname van het aandelenpakket in Germinal Beerschot Antwerpen. De aan delen worden overgenomen door de hui dige minderheidsaandeelhouders. De overdracht is te voorzien voor 1 juli 2003. Gelijktijdig komen de clubs overeen dat ze hun technische samenwerking zullen continueren. Ajax en RKC Waalwijk kunnen geen overeenstemming bereiken over de overgang van Rick Hoogendorp naar Ajax, aangezien de Amsterdamse club niet kan voldoen aan de financiële condities die RKC aan de overgang stelt. Ajax wint de kwartfinale van de Amstel Cup gemakkelijk door FC Groningen met 4-1 te verslaan. Rafael van der Vaart maakt zijn rentree in Ajax 1. Donderdag 6 maart Ajax verlengt het contract met keeperstrainer Wil Coort met één jaar. Zaterdag 8 maart Via twee treffers van Zlatan Ibrahimovic en Rafael van der Vaart, en een eigen doelpunt van Van der Haar, wint Ajax in het Oosterenk Stadion met 5-0 van FC Zwolle. De door Ajax aan Zwolle verhuurde Ruud Kras doet wegens een schorsing niet mee. Maandag 10 maart De selectie vertrekt naar Noord- wijk ter voorbereiding op het Champions- Leagueduel tegen Valencia. De Spanjaar den werken in de Amsterdam Arena een training af. Dinsdag 11 maart Ajax, Celta de Vigo en Mido bereiken overeenstem ming over het verhuren van de Egyptische aanvaller aan de Spaanse club tot 30 juni 2003. Of de tijdelijke overgang van Mido doorgang kan vinden hangt af van de betrokken nationale bonden en de FIFA. Op de training van Jong Ajax breekt Ste- fano Seedorf het middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. In een sfeervolle Arena spelen Ajax en Valencia met 1-1 gelijk. Kily Gonzalez brengt de Spanjaarden via een strafschop op voorsprong, waarna Petri Pasanen via een schitterende kopbal gelijk maakt. Woensdag 12 maart Ajax en jeugdspeler Thomas Vermaelen komen een verbintenis voor twee jaar overeen. In het contract is tevens een optie voor twee extra jaren opgenomen. Donderdag 13 maart Jong Ajax klimt op de ranglijst van de Beloftencompetitie door Jong Twente met 3-1 te verslaan. Op de Toe komst komt Victor Sikora na drie maan den blessureleed weer in actie. Zaterdag AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 15