Homecomi ng Arie van Eijden feliciteert Thomas I Vermaelen met zijn contract. Het laatste nieuws uit het doelgebied is dat Wil Coort ook in het seizoen 2003-2004 Ajax' keeperstrainer zal zijn. De toekomst zal leren of Daniël de Ridder Ajax' nieuwe 'nummer 10' is. van der Meyde accepteert het schik kingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal. Ook in de Arena houden Arsenal en Ajax elkaar in evenwicht. Het duel in de tweede ronde van de Cham pions League eindigt in een 0-0 stand. Donderdag 27 februari Jong Ajax wint eindelijk weer eens een competitieduel. Op de Toekomst wordt Jong NAC met 5-0 verslagen. Davide Mendes da Silva speelt voor het eerst in het Ajax-shirt. Vrijdag 28 februari Ajax bereikt met Ste ven Pienaar een akkoord over een ver beterde honorering van zijn tot de zomer van 2006 lopende contract. Technisch directeur Leo Beenhakker en Ajax-coach Ronald Koeman zetten Mido voor de rest van het seizoen terug naar de selectie van Jong Ajax. Beenhakker en Koeman nemen de beslissing naar aanleiding van uitlatingen die Mido in diverse media heeft gedaan na afloop van de Cham- pions-Leaguewedstrijd tegen Arsenal. Mido keert met toestemming van Ajax voor een week terug naar Egypte. Zater dag 1 maart Ronald Koeman kan in de wedstrijd tegen Vitesse niet beschikken over Maxwell. De Braziliaan is onvol doende hersteld van een bandblessure aan zijn linkerenkel die hij opliep in het duel tegen Arsenal. Zondag 2 maart Ajax creëert veel kansen, maar benut er slechts twee in de competitiewedstrijd tegen Vitesse. Beide doelpunten komen op naam van Steven Pienaar. In het met O) •i— c O Dennis Bergkamp betreedt het veld voorafgaand aan het Champions-Leagueduel Ajax - Arsenal. De aanwezige supporters begroetten de oud-Ajacied alsof een verloren zoon weer thuis was. Het echte clubgevoel borrelde bij Bergkamp zelf echter niet op tijdens zijn aanwezigheid in de Amsterdam Arena: 'Er is niet veel meer dat nog herinnert aan de periode dat ik Ajacied was. Voor mij is Ajax de Meer. Maar ik stel het zeer op prijs dat de fans mij nog altijd waarderen.' De 42-jarige Bosschenaar en Ajax hebben het contract met één jaar verlengd. Wil Coort kwam op 4 december 1997 in dienst bij Ajax. In zijn functie als keeperstrainer was hij de opvolger van Frans Hoek. Coort trainde voor zijn komst naar Ajax de keepers van FC Den Bosch. Behalve Robert Zwinkels tekenden nog twee andere jeugdspelers een contract: Daniël de Ridder en Thomas Vermaelen. In beide gevallen gaat het om een verbintenis voor twee jaar met een optie voor twee extra jaren. Daniël de Ridder (geboren op 6 maart 1984) is afkomstig uit de eigen jeugdopleiding van Ajax. Hij speelt dit seizoen beurtelings in de Al en in Jong Ajax. Op 21 oktober 2002 debuteerde hij in de thuiswedstrijd tegen Jong Wil lem II voor Jong Ajax in de Beloftencompetitie. Thomas Vermaelen is afkom stig uit de jeugdopleiding van Germinal Beerschot Antwer pen, waarmee Ajax een samenwerkingsverband heeft. Twee jaar geleden maakte de Belgische verdediger (geboren op 14 november 1985) de overstap naar de BI van Ajax. Dit seizoen maakt Vermaelen deel uit van de Al-selectie van trainer Danny Blind. Net als Daniël de Ridder debuteerde hij op 21 oktober 2002 in Jong Ajax. Thomas Vermaelen is tevens Belgisch jeugdinter- national o/19. Het contract van Rafael van der Vaart, dat een looptijd heeft tot de zomer van 2006, is aangepast. In ruil voor betere financiële condities zal Van der Vaart minimaal tot medio 2004 bij Ajax blijven spelen. Technisch directeur Leo Beenhakker toonde zich zeer verheugd over de met Van der Vaart bereikte over eenstemming: 'Ondanks alle stof die deze zaak in de media 14 AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 14