2 FEBRUARI - 29 MRRRT APRIL HEI JUN Contractencarrousel ZWINKELS Technisch directeur Leo Been hakker en coach Ronald Koe man hebben Richard Wit- schge meegedeeld volgend seizoen geen plaats voor hem te zien in de A-selectie van Ajax. Het contract tussen Ajax en Witschge (33) loopt op 30 juni van dit jaar af. Richard Witschge werd in het seizoen 2001-2002 door Ajax verhuurd aan het Spaanse Alavés. Ajax- coach Ronald Koeman haalde Witschge dit seizoen terug bij de A-selectie. Tot nog toe kwam Witschge dit seizoen in 16 competitiewedstrijden, 1 Amstel-Cupduel en 7 Cham- pions-Leaguewedstrijden in actie voor Ajax. In totaal speelde publiekslieveling Wit schge sinds 26 oktober 1986 (AZ - Ajax 1 -6) 279 officiële wedstrijden voor Ajax. Behalve voor Ajax en Alavés speelde Richard Witschge voor FC Bar celona, Girondins de Bordeaux en Blackburn Rovers. Boven dien droeg hij 31 keer het shirt van het Nederlands elftal. In januari was al duidelijk dat Joey Didulica (25) Ajax aan het einde van het seizoen zal Joey Didulica gaat aan de slag bij Austria Wien. verlaten. Het contract tussen Ajax en de keeper loopt dan af. Begin april vond Didulica een nieuwe club: Austria Wien, waarmee hij een verbintenis voor drie jaar aangaat. De Aus traliër is opgetogen over zijn nieuwe werkgever: 'De onder handelingen zijn eindelijk over. Ik kijk ernaar uit om nog drie jaar in Europa te spelen, me in Wenen te vestigen en bij Aus tria Wien te gaan voetballen. Het is een club met veel histo rie en een behoorlijke bankre kening op dit moment. Ze wil len de komende jaren succesvol worden in Europa en de Champions League. Ze nemen het serieus op. Ze heb ben vorig seizoen Daum aan getrokken, een trainer die een aantal clubs naar de top heeft gebracht. Ik hoop dat ik deel ga uitmaken van een heel suc cesvol team.' Joey Didulica debuteerde op 15 december 2001 onder Ronald Koeman in de A-selec tie van Ajax. Hij verdedigde tot nog toe het doel van Ajax in 16 competitiewedstrijden en vier duels in de Champions League. Vooral uit tegen Valencia liet hij de hele wereld zijn kwaliteiten zien. Ook Didulica's collega Henk Timmer verlaat Ajax. De 31-jarige keeper keert deze zomer terug naar AZ, waar hij nog een contract heeft voor één seizoen. Timmer werd vlak voor het begin van het seizoen 2002-2003 voor één jaar van de Alkmaarse club gehuurd. De komst van een extra keeper was noodzake lijk door de zware blessures die Bogdan Lobont en Joey Didulica in de aanloop naar het seizoen opliepen. Timmer stond tot nog toe zowel in de Holland Casino Eredivisie als in de UEFA Champions League twee keer onder de lat bij Ajax. Twee keepers vertrekken, maar er werd er ook één vastgelegd. Op 24 maart zette Robert Zwinkels zijn handtekening onder een tweejarig contract, dat op 1 juli 2003 ingaat. De doel man van Jong Ajax, geboren op 4 mei 1983, verblijft sinds de A2 in de Ajax-opleiding en werd vorig seizoen met de Al landskampioen. Trots toont Robert Zwinkels zijn keeperstrui nadat hij zijn contract getekend heeft. land tegen Denemarken een spierbles sure heeft opgelopen. De Egyptenaar zal een aantal dagen rust moeten houden, waardoor Ronald Koeman niet over hem kan beschikken in de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Ajax verkoopt zijn meerderheidsbelang in Ashanti Gold- fields Sporting Club Ltd. Koper van de aandelen is Ashanti Goldfields Company Ltd. Deze bezat reeds een belang van 49 procent. Gelijktijdig is Ajax een tech nische samenwerking aangegaan met de Ghanese club. Zaterdag 15 februari Ajax wint in de Arena plichtmatig met 2-1 van FC Groningen. Voorafgaand aan de wed strijd openen burgemeester Job Cohen en Marco van Basten het gehandicaptenplat form. Maandag 17 februari De selectie reist af naar Londen ter voorbereiding op de Champions-Leaguewedstrijd tegen Arsenal. John O'Brien en Rafael van der Vaart maken ook deel uit van het gezel schap. Mido blijft achter in Amsterdam, 's Avonds werkt de ploeg een training af in Highbury. Dinsdag 18 februari Ajax sleept tegen Arsenal een gelijkspel uit het vuur. Wiltord brengt de Engelsen al na vijf minuten op voorsprong, maar Nigel de Jong scoort vlak daarna zijn eer ste officiële doelpunt voor Ajax 1. Don derdag 20 februari Ronald Koeman zal tot nader order geen beroep doen op Mido. Om disciplinaire redenen zal de Egyptische aanvaller het programma van Jong Ajax volgen. Vrijdag 21 februari Ajax past het contract van Rafael van der Vaart aan. In ruil voor betere financiële condities zal Van der Vaart minimaal tot medio 2004 bij de club blijven spelen. Het contract met Nigel de Jong wordt opengebroken en verlengd tot medio 2006. Zondag 23 februari Ajax verliest belangrijke punten in de strijd om het kampioenschap. In en tegen Utrecht wordt met 1-0 verloren. Andy van der Meyde wordt bestraft met een rode kaart. Maandag 24 februari Op jeugd complex de Toekomst gaan de Ajax- talentendagen 2003 van start. In het Philips Stadion in Eindhoven lijdt Jong Ajax een 1-0 nederlaag tegen Jong PSV. John O'Brien doet na een slopende achil lespeesblessure wedstrijdritme op. Ook de disciplinair gestrafte Mido is van de partij. Dinsdag 25 februari Op de pers conferentie voorafgaand aan de thuis wedstrijd tegen Arsenal deelt Ronald Koeman mee dat Mido weer terug is bij de A-selectie. Daarna vertrekt de selectie, met de Egyptische spits, ter voorberei ding op het Champions-Leagueduel naar hotel Huis ter Duin in Noordwijk. De aanklager betaald voetbal doet Andy van der Meyde een schikkingsvoorstel van vier wedstrijden schorsing naar aanlei ding van zijn rode kaart in het duel tegen FC Utrecht. Woensdag 26 februari Andy AJAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003 13

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 13