plaats Ouderkerk. De van nature hyperactieve Lobont was vleu gellam. Lobont: 'Zes weken kon ik niets doen, behalve fietsen. De eerste paar dagen vond ik dat prima, lekker trappen. Maar na een week werd ik er gek van: weer in het krachthonk, 24 minuten fietsen. Meer kon ik niet doen. Het was echt vreselijk. Zelfs dou chen was door de mitella een ramp. Ik weet echt niet hoe ik door die tijd heen ben gekomen.' Het herstel van de linkerschouder ging beter dan de rechter. Het genezingsproces verliep in één stijgende lijn. De eerste keer was dat met pieken en dalen. Tijdens de afgelopen winterstop voegde Lobont zich weer bij de selectie. Lobont: 'Ik voelde me raar, die eerste vriendschappelijke wedstrijd in Portugal. We speelden tegen Wolfsburg. Ik was zo enorm nerveus. En ik kreeg helemaal niets te doen. Pas na dertig minuten ving ik de eerste bal. Op dat momnet werd alles in mijn hoofd compleet helder. Alle stress vloeide weg. Tegen Benfica ging het daarna oké. Maar in Egypte, tegen Al-Ahly, leek het alsof de bal te heet was. Ik liet hem vallen.' Koemans steun bleef, ook na de misser van Lobont, thuis tegen FC Groningen. Tegenover de pers beschermde de coach zijn nummer 1hij had vier maanden niet gekeept, hij had wedstrijd ritme nodig. Keepers moeten keepen. Per wedstrijd kunnen ze beter worden. Lobont voelt dat ook zo. Het aantal foutjes zal in de loop der tijd verminderen. Lobont: 'ledereen sprak maar over die hoge ballen. Dat is twee keer mis gegaan, vriendschappelijk tegen Benfica en tegen FC Groningen. Men maakt er een groot verhaal van, terwijl ik normaal geen problemen heb met hoge voorzetten. Journalisten vragen zelfs of ik apart train op dat soort AIAX MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 10