aan stond op de radio, moesten de kinderen hun mond houden. Ik heb dus altijd het gevoel gehad dat het belangrijk was zodra er over voet bal werd gepraat.' U hebt in uw columns en in uw gedichten altijd een speciaal oog voor details, waarin het voet bal zelf overheerst. Bent u ook geïnteresseerd in het instituut Ajax, en dan vooral in de bestuur lijke tak? 'Nee, dat kan me eigenlijk niet zoveel schelen. Ik vind dat bestuursleden en managers alleen maar in de weg zitten, ze voegen weinig toe. Het liefst zou ik ook in 2003 willen roepen dat we het ook zonder hun wel redden, maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat dit niet zo is. Ze zijn tegen woordig nodig. Met een begroting van honderd miljoen is het noodzakelijk dat er een goed beheer is. Maar ach, met een trainer, een leider en een grensrechter zou je er toch ook uit moe ten komen? Vrij vertaald: Koeman, Krol en David Spaan geeft punten aan Ajax De zaterdagrubriek Spaan geeft pun ten in Het Parool wordt veel gele zen. Spaan krijgt er, ook van de beoordeelde spelers, aardige reac ties op: 'Ik hoor regelmatig van mensen dat ze eerst lezen over de laagste punten. Kennelijk is leedver maak nog altijd het mooiste ver maak.' Op verzoek van Ajax Maga zine geeft Spaan punten aan de Ajax-seiectie. Het levert dit resultaat op: Van der Vaart 9 Pienaar 8,5 De Jong 8,5 Trabelsi 8,5 Chivu 8 Maxwell 8 Witschge 8 Yakubu 8 Boukhari 8 Litmanen 8 Ibrahimovic 7,5 Van der Meyde 7,5 O'Brien 7,5 Van Damme 7,5 Didulica 7,5 Galasek 7 Pasanen 7 Bergdolmo 7 Endt met de vlag! Met die drie zou het iedere twee weken moeten lukken.' Over Koeman: 'Hij doet het geweldig. Ik ben het regelmatig met hem oneens, maar je kunt moeilijk zeggen dat-ie het slecht doet. Van de affaire-Mido zal hij weer veel hebben geleerd, daar ben ik van overtuigd.' Hebt u nu een andere verhouding met de trai ner Koeman dan met de voetballer Koeman? Verontwaardigd: 'Ik spreek Koeman nooit, want ik kom niet in de perskamer. En met netwerken houd ik me niet bezig. Ik vind observeren het mooiste. En observeren kan ik net zo goed voor de televisie of vanaf de tribune, tussen de toe schouwers. Ik heb voor de televisie een filmpje gemaakt over Nigel de Jong. In Slotermeer, waar hij is opgegroeid. Ik heb hem gewoon opgebeld of hij dat wilde. Hij vond het leuk, klaar. Het lukt me altijd wel om in contact met een speler te komen. Mocht het zo zijn dat hierdoor een wederzijds bevredigend contact ontstaat, dan MAGAZINE APRIL/MEI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 103