D V A Di Bevoorrecht Van der Vaart kan dus goed met druk omgaan, heeft geen slape loze nachten, en wordt niet warm of koud van een discussie over zijn positie bij het Nederlands elftal. Hij straalt innerlijke rust uit. Waar komt die nuchterheid vandaan? 'Van mijn familie, mijn vader, mijn moeder.' En waar komt dat bij hen vandaan 'Ik zou het niet weten. Weer van hun ouders en hun ouders en hun ouders. Nee, ik denk dat het echt in mijn ouders zit. Mijn opa van mijn moeders kant is niet zo rustig. Hij heeft dat Spaanse temperament, ledereen in Spanje schept op. In Neder land heb je dat minder. Mijn vader zegt altijd tegen mij: "Je moet gewoon normaal blijven doen".' Toch zijn er jonge spelers, ook in de omgeving van Van der Vaart, die er af en toe toe neigen naast hun schoenen te gaan lopen. 'In mijn ogen is ieder mens gelijk. Waarom zou ik meer zijn dan een ander? Omdat ik toevallig een voetballer ben? Ik ben heel bevoorrecht en heb als voetballer een fantastisch leven. Ik kan doen wat ik wil en wat ik leuk vind. Maar daarom hoef ik me niet stoerder voor te doen. Ik hoef echt niet te denken dat ik het mannetje ben. Ik zou het zelfs eng vinden. Het is leuk dat ik met mijn kop op tv ben, maar meer ook niet. Het is trouwens hele maal niet zo prettig om heel bekend te zijn. Ik ben voetballer en daar verdien ik mijn brood mee en dat wil ik, zolang als ik kan, blijven doen. 'Er zijn overigens ook mensen die denken dat ik kapsones heb. Ik heb een mooie auto en leuke kleren. Maar dat heeft niets met kapsones te maken. Ik ben nuchter, maar ik vind nou ook weer niet dat je op je geld moet gaan zitten en er helemaal niets mee moet doen. Daar zou ik dan toch spijt van krijgen.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003 9

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 9