Op de plek waar eens stadion de Meer stond is een bijzondere woonwijk verrezen waar veel aandacht besteed is aan milieu en ecologie. Tevens participeert Park de Meer in een woonzorgproject met een woonzorgsteunpunt, waardoor 26 mensen met een lichamelijke handicap zelfstandig kunnen wonen. In samenspraak met de architecten en de bewoners hebben de kunstenaars Harald Vlugt en David Mach een van de omvangrijkste kunstprojecten van de laatste jaren ontwikkeld. Vlugt en Mach ontwierpen tegeltableaus voor negen pilaren langs flatgebouwen, die refereren aan de specifieke plek en het culturele erfgoed van de Meer. Op de pilaren wordt een afzonderlijk beeldverhaal verteld over voetbal, supporters en de prestaties van Ajax. Voor de weergave van de straatnamen werkten de kunstenaars met subtiele details en verwijzingen naar de verscheidene stadions in Europa waar Ajax destijds furore maakte. In december vond de feestelijke oplevering plaats met het inwijden van de symbolische middenstip door Michael van Praag en Lucky Ajax, waarbij tevens de kunst in de wijk onthuld is. 1 Vanaf de flatgebouwen is de Arena in de verte te zien. 2 Zes tegeltableaus dienen als straatnamen en verwijzen naar voetbal, publiek en de internationale stadions waar Ajax furore maakte. 3 De kunstenaars hebben voor drie keramische reliëf sculpturen gebruik gemaakt van originele ornamenten uit het voormalige Ajax-stadion. 4 Ook de negen pilaren die geïntegreerd zijn in drie flat gebouwen, zijn betegeld. 5 De symbolische midden stip wordt geplaatst in het hart van de wijk op de zoge naamde Esplanade. 6 Als openbare openings handeling van de wijk onthul den de spelers van Lucky Ajax samen met Michael van Praag op 14 december 2002 de sym bolische middenstip. ïliSlifl 31*119 iRl/SwJ*T200

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 96