ders beheersten de ingezondenbrievenpagina's in de kranten. 'Wat Ajax doet, mag en kan niet/ schreef Evert Tims in de Volkskrant. 'Hier preva leren economische belangen boven medemen selijke betrokkenheid.' Maar in Het Parool schreef Nicolette Touber: 'Als het een "gewone" burger zou zijn overkomen, zou geen baas hem het werken verbieden. Kluivert is ingehuurd om te voetballen en dat moet hij doen, ongeluk of geen ongeluk. En als hij te hard rijdt, krijgt hij daarvoor een bekeuring.' Louis van Gaal besloot Kluivert tegen Ferencva- ros op de bank te houden. Zijn uitleg: 'Ik had meerdere redenen om Kluivert niet op te stel len. Een daarvan is dat Kanu momenteel top scorer van Nederland is.' En, specifieker over Kluivert: 'leder mens maakt fouten. Maar dat wil niet zeggen dat hij daarvoor meteen moet han gen. ledereen die te hard rijdt, krijgt een bekeu ring, gaat de volgende dag weer naar zijn werk en daarmee is de kous af.' Staand vanaf links: Ronald de Boer, Danny Blind, Winston Bogarde, Michael Reiziger, Nwankwo Kanu, Edwin van der Sar. Gehurkt: Jari Litmanen, Mare Overmars, Frank de Boer, Edgar Davids, Finidi George. ten wel een stuk Spartaanser. De kale, fantasie loze betonnen tribunes zijn vrijwel onoverdekt, bovendien is er in het stadion weinig kleur te bekennen. En net als bij het oude Kasteel in Rotterdam bevinden de hoofdtribune en het clubhuis zich achter een van de doelen. Ferencvaros koestert wel zijn verleden. Er is een knus museum, Bela Nagy, op de eerste verdie ping van het clubhuis, met - let op Bobby Haarms - een steen van het vorige stadion in de collectie. Het beeld van oprichter Dr. Springer is eveneens meeverhuisd. De in de strijd tegen de nazi's gesneuvelde speler en trainer Istvan Toth kreeg een plaquette. Ook de wedstrijd tegen Ajax in september 1995 kreeg een politiek tintje. Michael Reiziger, Wins ton Bogarde, Edgar Davids, Finidi George en Nwankwo Kanu werden vanaf de tribunes mas saal getrakteerd op oerwoudgeluiden. Maar eerst het voetbal. Bekeuring Hoewel, enkele verwikkelingen van buiten het voetbal behoeven toch eerst nog de aandacht. Europa-Cuphouder Ajax was in de eerste maan den van het nieuwe seizoen onoverwinnelijk, maar de euforie werd getemperd door een dodelijk auto-ongeluk waar Patrick Kluivert op 9 september bij betrokken was. Moest de Ajax- speler onder die omstandigheden wel voetbal len? De eerste vier wedstrijden na het ongeluk speelde hij niet. Tegen NAC maakte hij zijn ren tree, met het winnende doelpunt. Het uitbun dige gejuich na die treffer en een vermeende nieuwe verkeersovertreding, uitgerekend begaan op de dag van de begrafenis van het slachtoffer, deden zijn reputatie nog minder goed. Wel of niet spelen? Voor- en tegenstan- AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 87