In weer en wind Regen De voorspelling: Guur. Wisselend bewolkt en van tijd tot tijd buien. Tot 13 graden. Krachtige westenwind aan de kust en op het IJsselmeer westerstorm. Aanhoudend onbestendig. De meeste regen zal in de nacht van zaterdag op zondag vallen. (KNMI, 7 oktober 1988) Achteraf gezien een lekker voorspellinkje: 'De meeste regen zal in de nacht van zaterdag op zondag vallen.' Erik Gerets en Hans van Breuke- len zullen hem gemist hebben, want ze reageerden zondagmiddag 8 oktober 1988 apathisch op de doorweekte staat van één helft van de grasmat van het vrijwel lege (achtdui zend toeschouwers) Olympisch Stadion. In de eerste helft ver dedigden ze nog op de 'droge' helft, maar na de pauze viel PSV's defensieve tactiek in het...; inderdaad. Gerets speelde de bal terug op Van Breukelen, maar zag liters water over het hoofd. Rob Wit- schge redde de gesmoorde bal uit het water, passeerde Van Breukelen en scheerde de bal over de Olympische wateren tegen het netje: Ajax leidde tegen PSV met 1 -0, won na weer een vochtig slippertje van Gerets met 2-0 en dat kon de door een crisis (trainer Linder ontslagen, bestuur opgestapt, abominabele seizoenstart) geplaagde club wel gebruiken. Zeven jaar later speelde regen ook een cruciale Match-winnaar Rob Witschge, die beide Ajax-doel- punten voor zijn rekening nam, profiteert van de in het water gesmoorde bal en omspeelt Erik Gerets en Hans van Breukelen tijdens Ajax - PSV op 8 oktober 1988. Regen: Neerslag van vloeibaar water in druppels met een diameter tussen doorgaans 0,5 en ca. 5 mm. Als regen uit stapelwolken valt, spreekt men van regenbui. Op gematigde breedte ontstaat regen meestal door het smelten van in hogere niveaus gevormde sneeuwkristallen. Van nature is de regen zwak zuur, als gevolg van opgelost koolzuurgas. DtCBT CEiLLUSÏREERDE ENCYCLOPEWE weer lekker in. Scheidsrechter Robert Davidson eiste echter een sneeuwvrije grasmat. De sneeuw was dit keer te nat voor een sneeuw- blazer, waardoor tientallen mannetjes met de hand het veld weer zo veel mogelijk sneeuwvrij maakten. Ajax speelde ongekend ingehouden en slap. Benfica liet het in maillots gehulde, stuntelende Ajax alle hoeken van het veld zien en leidde bij rust met 2-0. Na de pauze waren de teams meer aan elkaar gewaagd en scoorden zij beide nog één maal. Ludiek was de actie van uitblin ker José Torres, die nadat José Augusto Benfica op 3-1 had gebracht, naar een berg sneeuw naast het Ajax-doel liep, de witte massa ver baasd optilde en vreugdevol de lucht ingooide. Sneeuwpret op zijn Portugees. Een sneeuwwed- strijd van recente datum: Purrel Frankel en Jesper Gronkjaer duel leren om de oranje bal tijdens De Graafschap - Ajax (1-1) op 19 december 1999. Geheel tegen de verwachting in was het Ajax, en niet Benfica dat last had van de sneeuw in het Olympisch Sta dion. De Portuge zen wonnen gemakkelijk met 3-1. AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003 77

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 77