Hans Galjé E Al 1i anti es O) CJ> co cu O) -M ID CD L_ 03 fU Uitslagen Charleroi - GBA GBA - Anderlecht Bergen - GBA GBA - Club Brugge GBA - Westerlo (Beker) Lierse SK - GBA Sint-Truiden - GBA Stand Club Brugge Sint-Truiden Anderlecht Uitslagen Haarlem - FC Eindhoven Fortuna Sittard - Haarlem Haarlem - MW (Amstel Cup Haarlem - ADO Den Haag Stormvogels/Telstar - Haarlem Haarlem - MW Stand ADO Den Haag Emmen Heracles Almelo Go Ahead Eagles Helmond Sport FC Volendam FC Den Bosch Cambuur Leeuwarden 16 TOP Oss BV Veendam Haarlem Sparta Rotterdam 1 FC Eindhoven Stormvogels/Telstar §L FC Dordrecht g VW 1 MW 3 Fortuna Sittard KV Mechelen Uitslagen Haarlem - FC Eindhoven Fortuna Sittard - Haarlem Haarlem - MW (Amstel Cup) Haarlem - ADO Den Haag Stormvogels/Telstar - Haarlem Haarlem - MW Stand ADO Den Haag Emmen Heracles Almelo Go Ahead Eagles Helmond Sport FC Volendam FC Den Bosch Cambuur Leeuwarden 16 TOP Oss BV Veendam Haarlem Sparta Rotterdam FC Eindhoven Stormvogels/Telstar FC Dordrecht VW MW Fortuna Sittard 1-6 1-2 2-1 1-3 0-2 2-1 1-1 Nieuws Na Aaron Mokoena, Anthony Obodai, Kwame Quansah en Walker is Daniel Cruz vertrokken naar GBA. De Colombiaan is voor de rest van het seizoen verhuurd aan de Belgi sche eersteklasser. Jeroen Ketting wordt bespron gen door Gert Jan Tamerus nadat Ketting de score in de wedstrijd tegen Fortuna Sittard heeft geopend. Nieuws Edmond Claus, trainer van Ajax B2, gaat stagelopen bij Haar lem. De oud-voetballer van het Haarlemse Geel-Wit en de Ajax-amateurs is een goede bekende van trainer Leo van Veen. De twee werkten samen bij Ajax Cape Town in Zuid-Afrika. Claus volgt op dit moment de cursus Coach Betaald Voetbal. Leo van Veen stopt aan het eind van het seizoen als hoofdtrai ner van Haarlem. Van Veen keert in zijn laatste contractjaar bij Ajax terug in de scoutingstaf van de club. De nieuwe trainer van Haarlem komt van buiten, maar Ajax zal daarin een zwaar wegend advies geven. Club Brugge staat op de eerste plaats in de Belgische competitie en het team heeft een straatlengte voorsprong op de concurrentie, zodat je ervan uit kunt gaan dat blauw-zwart de landstitel pakt. Dat is een leuke I vaststelling voor een club wanneer het seizoen nog maar halfweg is. Tij dens de winterstop vertoefde Club ergens aan de Turkse kust op oefen kamp. De trip leek rimpelloos te verlopen, tot er plots een probleem ontstond rond keeper Danny Verlinden. Nu moet je die kerel een beetje kennen: hij is ongeveer veertig jaar oud en heeft van nature een kaal hoofd, zodat-ie, met alle respect, eerder het imago heeft van een clubbestuurder of van een ondernemer in de skybox. Maar ver gis je niet: zijn reflexen zijn nog optimaal. Verlinden wilde tijdens die winterstage praten over een nieuw contract, maar het clubbestuur hield de boot af en dat vond Verlinden van zijn kant dan weer een tekort aan waardering voor zijn jarenlange werk onder de lat. Je kent dat soort kattige verklaringen, die echte onderhandelingen vooraf gaan. Hij ondernam een korte, klare, harde actie: Verlinden weigerde nog langer de veel jongere tweede keeper van Brugge onder handen te nemen. Die moest voortaan maar meetrainen met de grote groep. De pers stelde tot haar eigen verbazing vast dat Brugge, dit jaar nog aan de slag in de Champions League, niet eens over een eigen keeperstrainer beschikte. Die oude vakman in doel oefende in feite een dubbel mandaat uit. Ballen vangen en zijn opvolger 'prepareren', zoals wij dat in keukentaal uit drukken. Vlug werd een rondvraag gehouden bij alle topclubs. Slechts in drie gevallen was geen specialist voor de doelmannen aangesteld: bij KV Mechelen (helemaal geen geld meer en op de rand van het failliet), bij SK Lierse (revela tie van het seizoen met onverwacht veel winstpremies uit te betalen en dus werd er de doelmannentrainer weggesaneerd) en bij Brugge dus, de topclub van het moment. Hoe kan dat nou? Hans Galjé werkt toch bij die club. Waar zit die dan ergens? De oud-Ajax-keeper is al vele jaren verbonden aan Brugge, heeft het daar perfect naar zijn zin, maar waar is hij in godsnaam? In Turkije was hij duidelijk niet. Ik zocht in de persbrochure die Brugge bij de aanvang van het jaar publiceerde. Onder het hoofdstuk 'technische staf stonden aller hande heerschappen vermeld. Scouts, spionnen, dubbelspionnen, het hele net werk wordt blootgelegd met 06-nummers erbij. Ik bel iemand uit de entourage van de club. 'Hans is jeugdcoördinator,' weet die te melden. Zou ik hem contacteren? - vraag ik mij af. Hoe kan een club, die jaarlijks in de Europa Cup aantreedt, geen keeperstrainer hebben? Terwijl de heer Galjé toch wel degelijk iemand is die op hoog niveau... Neen, ik bel hem niet. Omdat ik mij de vragen en antwoorden perfect kan voorstellen, zodat ik het interview wellicht beter zelf kan verzinnen. Het gesprek zal ongetwijfeld als volgt verlo pen: Hans, jij hebt jaren op het veld gestaan. Nu maak je geen deel meer uit van de staf. Neen, ik word een dagje ouder en je staat altijd maar op dat veld uit te waaien. Is toch een mooi leven, niet? Ja, maar ik wou ook wat zekerheid en ik heb nu een leuke baan als directeur opleidingen. Directeur opleidingen? Ja, dat is nog zo'n Ajax-term. Ik vind het wel mooi staan op de deur van mijn kantoor. Je moet in Brugge een Ajax-school oprichten? Precies, dat is de bedoeling. Dossiers aanleggen van spelers, rapporten inkijken. Daarom zit ik hier. Je zit dus? Ja, aan een mooi bureau, met een stijlvol pak van de club aan, een das ook. En om vijf uur naar huis. Met een wagen van de club. Jij gaat daar nooit meer weg? Zeker weten! Maar ze hebben wel geen keeperstrainer. Sorry, dat is even mijn bevoegdheid niet meer. Maar voor het overige: you're welcome! Mocht het anders gegaan zijn, dan mag Hans Galjé mij altijd bellen voor een rechtzetting. En die Verlinden? Die heeft intussen een contractverlenging gekregen, zodat die ongeveer voor het leven aan Brugge verbonden is. 't Is een mooie club voor keepers, dat Brugge. Armand Schreurs AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 67