Jeugd In de winterstop oefende de Al onder andere tegen DVS '33. Hier Ryan Babel in actie in het met 3-2 gewonnen duel. Gerard Aaafjes aan de bal. de tweede helft ging het mis. Ajax had nog wel op een 2-1 voor sprong kunnen komen, maar via de paal belandde de bal weer in het veld. Daarna kwam de ommekeer in de wedstrijd. De keeper van Ajax ging tot twee maal toe de fout in en zo liepen de Arn hemmers uit naar een ruime voorsprong. De Al verloor met 5-1. De tweede helft van de competitie begon de Al zeer goed door een fraaie 4-0 overwinning op Feyenoord. Vlak voor en na rust scoorden Sergio Cameron, Robin Muller van Moppes en Tom de Mul. In die wedstrijd maakte de nieuwe aankoop van Ajax, Ras mus Lindgren zijn debuut. De Zweedse jeugdinternational tekende half januari een contract bij Ajax dat hem tot 2004 aan de club bindt. Voorlopig blijft Lindgren bij de Al, maar hij kan ook ingezet worden bij Jong Ajax. Blind was erg tevreden over het debuut van de middenvelder na het duel tegen Feyenoord. 'Als je weet dat hij drie maanden niet gespeeld heeft en hij nu zo voet balt als hij gedaan heeft, weet je dat hij wat in zijn mars heeft.' Alle kampioensaspiraties die de selectie aan het begin van het seizoen nog had, zijn inmiddels ven/logen. Vitesse is torenhoog favoriet. Blind: 'We moeten dit jaar zo reëel zijn dat het kam pioenschap er niet in zit. Die ambitie hebben we over boord moeten zetten. Dat komt voornamelijk doordat de talenten Nigel de Jong en Wesley Sneijder zijn doorgeschoven, en dat had ook gegolden voor Nando Rafael, als hij hier nog gespeeld had. Dat is natuurlijk een prettige consequentie. Maar het vroeg wel wat aanpassingen. De doelstelling is nu om zo hoog mogelijk te eindigen. De tweede plek ligt nog binnen ons bereik. Het gaat mij erom dat ik ervoor zorg dat ik weer een aantal spelers aflever voor volgend seizoen. Er zijn zes tweedejaars A-junioren en mijn persoonlijke doelstelling is om een aantal daarvan door te laten stromen en een contract te laten krijgen. De andere elf blijven allemaal in de Al.' Simone Tacx AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003 door ik weer kan groeien. Zo leer ik managen en leidinggeven aan een grotere groep mensen dan alleen een elftal. Dat is weer een toegevoegde waarde voor mijn carrière. Omdat ik op het veld blijf staan, ontwikkel ik me ook nog steeds als trainer. Ik ben nu 41Er zijn trainers van zeventig. Bobby Robson is bijvoorbeeld al 72. Dus zit er voor mij nog rek genoeg in. Het is niet nu of nooit.' Tweede helft De Al is inmiddels begonnen aan de tweede helft van het sei zoen. Voor de winterstop werden nog de toppers gespeeld tegen PSV en Vitesse. Een duel daarvoor werd een blamerende neder laag geleden in en tegen Heerenveen. Bij een 1 -0 achterstand maakte Ajax nog wel gelijk, maar daarna liepen de Friezen uit naar 3-1Pas in de tweede helft maakte de Al het tweede doel punt. Daar bleef het ook bij. Blind: 'De eerste helft speelden we dramatisch en dat had echt alleen met de instelling te maken. Heerenveen was een matige ploeg en daar hadden we van moe ten winnen.' Een week later kwam op de Toekomst PSV op bezoek. Die wedstrijd gaf een heel ander beeld. Bij rust stond het al 3-0 en daarmee leek de wedstrijd gespeeld. Maar de tweede helft kantelde het duel. Terwijl het alleen maar mistiger en misti- ger werd, was het PSV dat zich daar niet door van de wijs liet brengen. Het werd erg hectisch voor het doel van Kenneth Ver meer en dat resulteerde in een doelpunt. Gelukkig voor Ajax werd het 4-1. De Eindhovenaren benutten nog wel een penalty. Zo werd de eindstand bepaald op 4-2. De laatste wedstrijd voor de winterstop speelde de Al in Arnhem tegen kampioenskandidaat Vitesse. De eerste helft ging de wed strijd nog gelijk op. Het duel blonk niet uit door schoonheid, maar beide elftallen creëerden wel kansen. Nadat Ajax 1-0 achter kwam, maakte Jerold Promes gelijk en stond het 1-1 bij rust. In

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 61