Jeugd Nieuwe uitdaging voor Danny Blind is sinds 1 februari hoofd jeugdopleiding van Ajax. Hij is de opvolger van Kees Zwamborn, die in maart van dit jaar directeur opleiding wordt bij het Engelse Sunderland. Het contract van Blind bij de club werd verlengd tot 2006. 58 AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART Kees Zwamborn, die in 2000 Hans Westerhof opvolgde, begint al in maart aan zijn nieuwe functie en niet pas in juli. In goed overleg met Ajax werd besloten om op 1 februari afscheid te nemen van Ajax. Dat betekende dat Blind al tijdens het lopende seizoen de taken van Zwamborn moest overnemen. De voormalige aanvoerder en de huidige trainer van de Al heeft niet meteen ja gezegd tegen de nieuwe baan toen Leo Beenhak ker hem benaderde om hoofd jeugdopleiding te worden. 'Nadat ik gevraagd was, moest ik in eerste instantie een paar din gen op een rijtje zetten,' vertelt Danny Blind. 'Het belangrijkste was dat ik een aantal ambities op het gebied van het trainersvak voor een aantal jaren opzij moest zetten. Het is niet meer dan logisch dat deze functie om continuïteit vraagt. Dit kan echt niet ieder jaar door een ander worden gedaan. Ik moest daar goed over nadenken. Wilde ik mijn ambities wel voor het grootste gedeelte over boord zetten?' Blind nam het besluit om de baan te nemen en zei ja tegen Ajax. Hij heeft het erg naar zijn zin bij de club en bovendien mocht hij trainer blijven van de AlDat was voor hem een voorwaarde alvorens de functie te aanvaarden. Stoppen met het trainersvak was voor Blind onbespreekbaar geweest. 'Het valt uitstekend te combineren in mijn ogen en dat is ook de visie van Leo Been hakker. We gaan weer terug naar de oude structuur waarbij de

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 58