'De opvolgers moeten sneller klaarstaan' Ajax 2 Na onder anderen Ronald Koeman, Ruud Krol, lari Litmanen en Marco van Basten keerde nog een oud-Ajacied terug op het vertouwde nest: John van 't Schip, die na hoofdtrainer geweest te zijn bij FC Twente in oktober Gerard van der Lem opvolgde als coach van Jong Ajax. De voormalige rechtsbui ten van Ajax, Genoa en Oranje was voor zijn tijd bij Twente ook al trainer bij Ajax. 'Mijn hernieuwde kennismaking met de dub is dan ook soepel verlopen. Ik voel me hier thuis. Ik ben ook maar een jaar weggeweest, dus ik kende de mensen op de Toekomst, in de Arena en de meeste spelers met wie ik werk al van mijn eerdere periode/ aldus Van 't Schip. John van 't Schip werkte een seizoen als hoofdtrainer bij FC Twente. Over de onplezie rige omstandigheden van zijn vertrek en de consequenties daarvan voor zijn carrière als coach praat hij liever niet meer. 'Het is nu alweer het jaar 2003 en die vraag is me al zo vaak gesteld. Ik wil alleen nog maar over Ajax praten. Hier heb ik nog een contract voor drieëneenhalf jaar.' Bij Ajax werkt Van 't Schip, die tussen 1981 en 1992 348 officiële wedstrijden voor de Amster damse club speelde, samen met oude ploeg- makkers als Danny Blind en Ronald Koeman. 'Het is natuurlijk leuk om met jongens te wer ken met wie je gevoetbald hebt en met wie het klikt. Ook de trainersstaf moet een team vor men. Dat straal je dan uit, zowel naar het elftal als naar de buitenwereld. Het is mooi meege nomen dat de trainer zelf een goede voetballer is geweest. En het is nu ook het beleid van de club. Om de vijf, zes jaar komt daar weer veran dering in. Na Jan Wouters kwam Co Adriaanse, na Louis van Gaal Morten Olsen. Het hangt ervan af waar de beleidsbepalers aan denken. Nu wordt er positief gedacht over al die oud spelers als coach, maar dat heeft ook met de resultaten te maken. 'Spelers hebben eerder respect voor een trainer die een goede voetballer was,' denkt Van 't Schip. 'Maar dan ben je er nog niet. Hoe ben je als mens? ledereen vult het trainersvak op zijn eigen manier in. Er wordt gesproken over het verschil tussen de "praktijkjongens" en de "docenten". Dat verschil is er ook wel. Als oud speler denk je sneller: "Hoe was het toen ik nog AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 53