ax 2 - Willem II 2-1 (0 Aj Amstel Cup - woensdag 4 december 2002 - Amsterdam Arena - 7.364 Scoreverloop: 67. Seedorf 1-0, 75. Akachar 2-0, 90. Jaliens 2-1 Scheidsrechter: Pieter Vink Bijzonderheden Willem II blijkt niet gewaar schuwd door de stunt van Jong Ajax vorig jaar in het bekertoernooi. De Tilburgers staan ongeïnspireerd in het veld en weten geen moment de bal in de ploeg te houden. Dat de score tot de rust in evenwicht blijft dankt het team van Mark Wotte aan de ongelukkige afronding door de jonge Ajacieden. De elf van John van 't Schip spelen fris en bedienen het publiek met snelle en mooie combi naties. Na dik een kwartier is de timing van Nourdin Boukhari slecht na een prach tige vrije trap van Wesley Sneijder, een paar minuten later schiet Van Nieuwstadt de bal bijna onder zijn eigen doelman door; de Ajax- treffer hangt in de lucht. Ech ter pas in de 67ste minuut komen de Amsterdammers op voorsprong. Michael Krohn-Dehli pikt een ingooi goed op en geeft de bal op maat voor op de opkomende Stefano Seedorf, die knap 1-0 maakt. De Tilburgers vin den de treffer discutabel: vol gens hen was de ingooi voor Willem II. Maar de opwinding en het doelpunt zijn geen prikkel om feller te gaan spe len: de ploeg van Mark Wotte doet ook in de tweede helft geen enkele moeite om het snelle en gretige spel van Ajax 2 te verstoren. Boukhari, die op de rand van buitenspel staat, stelt zaterdagamateur Jamal Akachar in de gelegen heid zijn flitsende optreden te bekronen. Akachar, al vaker uitgekomen voor Ajax 2, scoort en krijgt na afloop van het duel te horen dat de club hem een contract van anderhalf jaar zal aanbieden. In blessuretijd doet Willem II alsnog iets terug, maar net als vorig seizoen plaatst Jong Ajax zich voor de achtste finale van de Amstel Cup. Commentaar 'Bij Ajax 2 lopen spelers rond die beter zijn dan sommige van Willem II.' (Mark Wotte) 'Ik weet hoe Mark Wotte zich voelt. Vorig seizoen werd ik hier met Twente uitgescha keld door Ajax 2.' (John van 't Schip) Ajax 2: Stekelenburg; Kujala, Pasanen, Yakubu, Valencia; De Jong, Seedorf, Sneijder; Krohn-Dehli (86. Cruz), Akachar (81. Bechan), Boukhari Coach: John van 't Schip Willem II: De Vlieger; Wau (46. D. Mathijssen), J. Mathijsen, Jaliens, Nieuwstadt; Landzaat, Caluwé (78. Janssens), Victoria; Mghizrat (59. Simons), Shoukov, Van der Gun Coach: Mark Wotte Vreugde na afloop: het hele team wordt gekozen tot Ajacied van de wedstrijd Links: John van 't Schip zegt na afloop van de wedstrijd dat zaterdagamateur Akachar tegen Willem II heeft onder streept dat hij bij de ploeg hoort. Rechts: Aanvoerder Seedorf, spelend achter de spits, zet het eerste doelpunt op zijn naam. Net als alle Ajacieden was Nourdin Boukhari op dreef. Ajacied van de wedstrijd AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 52